BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2011-10-15

Vokietijos įmonių vadovų pasisakymai apie bakalauro absolventus

Posted by Erika Bürger in Studium in DE, Vokietijos naujienos  Tagged

13.10.2011 -  Vokietijos ekonomikos institutas Kelne (Das Institut der deutschen Wirtschaft Köln) apklausė apie 1.500 įmonių personalo skyrių vadovų, kaip jie vertina Bakalauro absolventus/-es.

Didžiausią smalsumą kelia pradinio atlyginimo dydis: vadovaujantis apklausos duomenimis apie pusės  pradedančiųjų karjerą bakalauro absolventų/-čių alga Vokietijoje siekia 30.000 - 40.000 eurų per metus (2.500 - 3.400 eurų per mėn.); iš Jų net 40  procentų mokami didesni, nei minėti, atlyginimai. Pačios bendrovės moka šio dydžio algas, nepaisant to, kad jos nepatenkintos Bakalauro studijomis. Bet bakalauriatai gali nesukti galvos dėl karjeros galimybių ar dėl užimamų pareigų pasiūlos stoka: taip kaip ir “Diplomo” (ankščiau taip vadinosi 8 semestrus trukusios studijos, neįskaitant 6 mėn. praktikos laikotarpio) pirmtakams siūlomos galimybės pradėti karjerą dirbant įvairiuose projektuose ir taip kopti laipteliais aukštyn iki projektų, srites, skyriaus ar specialios šakos vadovo pareigų.

Pagal apklausos duomenis didžioji įmonių dalis siekia ir sulaukia iš bakalauro absolventų greito įdirbimo į naujas darbo sritis. Nepaisant to, jaunieji karjeristai turėtų “atsinešti” tam tikrą žinių bagažą, reikalingo įvairioms naujoms užduotims spręsti. Bakalauro absolventai/-ės privalo turėti tam tikrų socialinių kompetencijų,  būti komunikabilūs ir kooperatyvūs.

Deja, bet realybė yra kitokia: net pusė apklaustų įmonių specialistų teigė, kad jie ne 100 procentų yra patenkinti absolventų/-čių gebėjimais prisitaikyti prie naujų darbo sričių ir darbu, sprendžiant įmonės problemas. Tik apie 40 - 30 procentų vertina bakalauro absolventų darbą kaip “įvykdytą”. Panaši situacija pastebima vertinant karjeros “pradedančiuosius” darbą atliekant užduotis, kurios reikalauja analitinio mąstymo.

Taigi, ne tik pats diplomas turi reikšmės, norint pradėti karjerą Vokietijoje. Skaitykite užsienio literatūrą, sekite ekonomiką ir domėkitės stambių įmonių veikla, naujomis technologijomis. Jūsų patirties ir žinių niekas “neatims” - kaupkite savo žmogiškąjį kapitalą!

Patiko (0)

Rodyk draugamsLeave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web