BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2016-12-28

Fragen und Antworten (vom 28.12.16)

Posted by Erika Bürger in Diskusijos

Hallo Zusammen!

Turite klausimų studijų Vokietijoje tema? Rašykite komentarus! Į kiekvieną užduotą klausimą pasistengsiu išsamiai atsakyti!

Norite daugiau sužinoti apie mane - spustelkite “Kas aš? Skaityk!” nuorodą.

Sėkmės startuojant studijas Vokietijoje!

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (121) to ' Fragen und Antworten (vom 28.12.16) '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Fragen und Antworten (vom 28.12.16) '.

 1.    Paulius said,

  on Gruodis 28th, 2010 at 21:03

  “Labas Erika,

  Norėjau paklausti, vis dėlto, ką norėtum DE keisti, ta prasme kas nepatiko dėl gyvenimo, dėl aplinkos, žmonių, universiteto, dėstytojų ar pan., ta prasme pliusai ir minusai.

  Ačiū”

  Labas, Pauliau,

  apie tai parašysiu praėjus šventėms ir tikriausiai praėjus egzaminų sesijai.

  Trumpai: Vokietijoje aš, atvirai pasakius, nieko nekeisčiau. Užsieniečiams, studijuojantiems šioje šalyje suteikiamos visos sąlygos. Galima legaliai dirbti ir pilnaverčiai gyventi kaip ir Vokietijos studentams.

  Tą klausimą užduočiau Tau, ką Tu Lietuvoj keistum studijų ir galimybių atžvilgiu? Manau, kad šia tema kiekvienas nemažai padiskutuotų. Mūsų sistemoje atsirado spragų. Įvedimas mokestį už mokslą leidžia ir negabiems turtingų tėvelių vaikams gauti diplomą ir dirbti tėvų bendrovėse neturint supratimo apie žinių panaudojimą realiame versle. Tol, kol Lietuvos studentai studijuos dėl diplomo ir darbdaviai toliau dirbs korumpuotai, ekonominė situacija gimtinėje nepagerės, nes studentai nemotyvuoti - mat studijuojame, kad mūsų tėvams nebūtų prieš kaimynus gėda, jog negali vaiko į mokslą leisti.

  Baigiame studijas ir dirbame kasininku Maximoje, ar išvykstame į Airiją patalynę keisti.

  Manau, kad jeigu investuojame tuos ketverius metus ir pinigus, reiktų pagalvoti, kaip visa tai būtų galima susigrąžinti. Kartais reikia išdrįsti rizikuoti ir įgyvendinti savo idėjas.

  Galiu pabrėžti, kad dar nesigailėjau nei vieno priimto sprendimo darbo ir studijų atžvilgiu.

  Liebe Gruesse,
  Erika

 2.    Vytautas said,

  on Vasaris 11th, 2011 at 01:14

  “Laba diena, Erika,

  Planuoju nuo rudens pradėti magistro studijas Vokietijoje. Norėčiau paklausti, ar yra labai sunku patekti į vieną iš tų “prestižinių” universitetų (Heidelberg, Stuttgart, Berlin). Kur būtų galima rasti daugiau informacijos apie vidutinius šių stojamuosius balus ir pan.?

  Ačiū”

  Sveikas, Vytautai,

  Įstoti į elitinį universitetą nėra taip jau ir sudėtinga. Visus reikalavimus užsieniečiams Heidelbergo universitete rasi čia:

  http://www.uni-heidelberg.de/studium/interesse/int_bewerbung/index.html

  Norėdamas įstoti į Master Studium pvz. an der Freien Universitaet Berlin Tau reikės stojamųjų balų kaip pateiktoje lentelėje (žiūrėk nuorodą):

  http://www.fu-berlin.de/studium/docs/DOC/ncliste_master.pdf

  arba HU Berlin:

  http://studium.hu-berlin.de/beratung/merk/grenzws

  Hinweis: “HU Berlin: Die Struktur der Bachelorstudiengänge wiederholt sich im Master. Es ist modularisiert, es wird studienbegleitend geprüft, am Ende wird die Masterarbeit geschrieben. Es gibt jedoch mehr Möglichkeiten, ein eigenes Profil zu bilden, Schwerpunkte zu setzen und vertieft wissenschaftlich zu arbeiten. Beim Master of Education stehen neben der weiteren fachlichen Ausbildung vor allem die pädagogischen und fachdidaktischen Themen sowie praktische Schulerfahrungen im Vordergrund.”

  Arba Uni Bielefeld:

  http://www.uni-bielefeld.de/Universitaet/Studium/Studierendensekretariat/Bewerbung/NC-Werte.html

  Siaip i google Tau tereikia įvesti “NC (Numerus Clausus) Tabelle Master” ir gausi duomenis apie stojamųjų balus. Tau tereikės kiekvieną jų išsistudijuoti.

  Čia rasi visų universitetų suvestines pagal mokslo šakas:

  http://www.numerus-clausus.net/

  Šiaip jeigu Tu jau apsisprendei, į kurį universitetą žadi stoti/pretenduoti, siūlau kreiptis teisiogiai į universiteto sekretariatą.

  Tikiuosi perskaitei mano jau senokai rašytą straipsnį apie elitinius universitetus, ten aš pateikiau pavyzdines užduotis atrankos metu bei stojamųjų rezultatus. Tiesa, tai susiję su Business studijų šakomis.

  Rekomenduoju paskaityti Julia Friedrichs knygą “Gestatten: Elite. Auf den Spuren der Mächtigen von morgen”; Wilhelm Heyne Verlag München, 2009. Joje 25-metė žurnalistė dalijasi patirtimi ir detaliai atskleidžia visas smulkmenas, užfiksuotas elitiniuose universitetuose (stojamųjų akimirkos, studijų kokybė, kainos ir pan.)

  Tikiuosi padėjau.

  Liebe Grüße,
  Erika

 3.    Gediminas said,

  on Balandis 20th, 2011 at 11:19

  “Labas, labai galvoju apie studijas Vokietijoje. Dadar esu abiturientas ir tada noreciau mokytis vokietijoje. Mokykloje mokausi vokieciu kalbos ji man pirmojj uzsieno kalba. Noreciau paklausti ar kaip nprs galima istoti be to DAAD egzamino. Zinau kad jis neislengvuju ir nesijauciu pakankamai stiprus kad galeciau ji islaikyti. P.s jai nesunku atrasyk i el.pasta ;) aciu:)”

  Labas, Gediminai,
  atsakymą išsiunčiau el. paštu.
  Liebe Grüße,
  Erika

 4.    Aistė said,

  on Gegužė 6th, 2011 at 18:17

  “Norėčiau studijuoti pabaigus mokykla Vokietijoje. Kurie universitetai yra geri ir būtų labai gerai sužinoti, kur reikia pasižiūrėti reikiamos informacijos dėl egzaminų, kuriuos reikėtų laikyti stojant į kokią tai nors specialybę.”

  Hallo Aiste!

  Universiteto gerumas priklauso nuo studiju srities, i kuria tu zadi gilintis. Kiekvienas universitetas turi savo stiprybes ir silpnybes, taciau Vokietijoje jau vien tas faktas, kad studijavai universitete, yra didelis laiptelis i prieki! Cia studijuoti nera lengva ir ne kiekvienas baigia universiteta… Patikek!
  As jau nebesutinku trecdalio studentu, kurie su manimi pradejo pirmaji semestra…

  Apie studiju geruma gali pasiskaityti ankstesniuose mano straipsniuose. Jeigu Tavo finansines galimybes geros, tuomet siulau stoti i elitinius universitetus!

  Apie studijuojamus dalykus (paskaitu aprasyma) gali pasiskaityti universiteto i kuri zadi stoti tinklalapyje. tereikia tik paieskoti.

  Uni Kassel siulo online Vorlesungsverzeichnis!

  https://portal.uni-kassel.de/qisserver/rds?state=wtree&search=1&category=veranstaltung.browse&navigationPosition=lectures%2Clectureindex&breadcrumb=lectureindex&topitem=lectures&subitem=lectureindex

  Bei aprasyma kiekvieno dalyko, kuri ketini studijuoti:
  http://www.uni-kassel.de/uni/studium/studienangebot.html
  Tas turinys mazai skiriasi nuo kitu universitetu!

  Vieno puslapio, kuriame butu surasyti visi atitinkamo universiteto studijuojami dalykai, nera. Tai butu sudetinga!

  Siaip siulau atkreipti demesi, kad HESSEN zemeje buvo panaikintas mokestis uz studijas. Studentai per semestra moka tik administacini mokesti - ca. 230 EUR! Cia tikrai pigiau nei Lietuvoje!

  Jei ketini studijuoti Vokietijoje - nedvejok!

  Jei dar kiltu kokiu klausimuku, rasyk!

  Liebe Grüße
  Erika

 5.    Justas said,

  on Gegužė 24th, 2011 at 15:36

  “Labas, dabar mokausi 11 kl. noreciau studijuoti medicina vokietijoje, kur galima rasti tas lenteles, kur parasyta kokiu pazimiu vidurkiu galima istoti i medicinos studijas ivairiuose vokietijos uni.

  gali prasau atrasyt i e-mail’a” :)

  Labas, Justai!
  Medizin nach Abiturnoten

  Um in der Abiturbestenquote in Medizin zugelassen zu werden, musste man als Abiturient aus den jeweiligen Bundesländern folgende Noten erreicht haben:

  * 1,0 bei Abitur in Rheinland-Pfalz (+1 Wartesemester)
  * 1,1 bei Abitur in Baden-Württemberg (+1 WS), Bremen (+3 WS), Hamburg (+1 WS), Hessen, NRW (+1 WS), Saarland
  * 1,2 bei Abitur in Bayern (+1 WS), Berlin (+3 WS), Brandenburg (+19 WS), Mecklenburg-Vorpommern (+2 WS), Sachsen (+1 WS), Sachsen-Anhalt (+11 WS), Thüringen (+1 WS)
  * 1,3 bei Abitur in Niedersachsen (+6 WS), Schleswig-Holstein (+3)

  Gegenüber der Abiturbestenquote von vor einem Jahr waren demnach die Anforderungen ganz überwiegend um mindestens 0,1 gestiegen.

  Quelle: http://www.nc-klage-medizin.de/nc-medizin.php

  Numerus Clausus im Studiengang Medizin: http://www.hochschulstart.de/index.php?id=2995

 6.    kamile said,

  on Birželis 22nd, 2011 at 15:36

  “Labas. Noreciau paklausti gal zinai jei pildai popierius per uni-assist kokius dokumentus reikia jiems siusti? Ar reikia lebenslauf? ar uztenka atestato kopijos ir vokieciu kalbos ziniu patvirtinimo?”:)

  Hallo Kamile! Ne, Lebenslauf siusti nereikia.

  Stojant į Vokietijos universitetą, į bet kurią specialybę, stojantieji-užsieniečiai į uni-assist.de (Arbeits- und ServiceStelle für Internationale Studienbewerbungen) organizacijai Berlyne, kuri tikrina dokumentų tikrumą ir po tyrimo juos perduoda atitinkančiam universitetui, turi pristatyti šiuos dokumentus:

  Uni-assist.de tinklalapis buvo atnaujintas:
  http://www.uni-assist.de/bewerberportal.html

  1) Antragsformular (Unterschrift nicht vergessen!) (Užpildomas ir pasirašomas prašymas)

  2) Bildungsnachweisen (beglaubigte Kopien von Originalen und von Übersetzungen!) (Abitūros atestatas, bakalauro priedasm bei visų dokumentų vertimas su notariniu tvbvirtinimu)

  3) Passkopie (einfache Kopie) (Paso kopija)

  4) Einzahlungsbeleg. (Mokėjimo kvitas)

  +5) reikia prisiregistruoti uni-assist.de tinklalapyje ir sukelti savo dokumentus (e-kopijas)

  Tiesa, reikia kontaktuoti su to universiteto, į kurį ketinama stoti, studijų skyriumi. Jis patars, kokių dokumentų vertimų reikės ir pan. Tik išsigąsti nereikia! Kiekvieno universiteto stojimo kriterijus ir kitą naudingą informaciją rasite uni-assist.de tinklalapyje!

  http://www.uni-assist.de/downloads.html

  Tikiuosi padėjau!

  LG, Erika

 7.    kamile said,

  on Birželis 24th, 2011 at 19:11

  “Dekuj puslapis praverte. Dar norejau paklaust ar galima ta Antragsformular ranka uzpildyti ar butinai kompjuteriu?”

  Smagu girdeti

  Taigi aiskinu, kaip reikia uzpildyti Formular, jeigu ketini registruotis pastu:

  Siaip visi tokie Antragsformulare yra paprastai pildomi kompiuteriu.

  1) dabar Uni-assist si antragsformular pildyti reikia online (t.y. adobe acrobat (pdf) pagalba):

  http://www.uni-assist.de/antragsformular.html

  Cituoju:

  “Über die Onlinebewerbung gelangen Sie zu den uni-assist Online-Formularen. Hier können Sie das Standard-Antragsformular für Ihre Bewerbung ausfüllen und für eine spätere Verwendung dauerhaft speichern. Einen ausgefüllten Musterantrag finden Sie auf INOBIS.”

  Also hier: http://www.inobis.de/musterantrag.html

  2) issamiai uzpildzius (pdf. failas) reikia ji ssispausdinti

  “Zuerst müssen Sie das ausgefüllte Antragsformular ausdrucken.
  Dann können Sie es elektronisch an uni-assist übermitteln.”

  3) Butinai reikia atkreipti demesi i tai, kad spausdinti si formular gali tik gerai isitikinus, jog duomenys suvesti i formular yra teisingi.

  Neigiama sistemos savybe: isspausdinus uzpildyta formular automatiskai tavo duomenys bus perduoti uni-assist. Todel sis formular gali buti pildytas tik viena karta tavo vardu.

  Citata: Korrekturen

  “Einmal elektronisch übermittelte Anträge lassen sich nicht mehr elektronisch verändern. Die Änderungen müssen Sie dann im ausgedruckten Antragformular von Hand vornehmen.”

  4) Tereikia isspausdinta Antrag pasirasyti ir kartu su Bewerbungsunterlagen in Papierform an uni-assist siusti

  5) Mokesciai:

  “Alle Unterlagen und das eventuell fällige Entgelt müssen vor dem Ende der Bewerbungsfrist bei uni-assist eintreffen.”

  IR LABAI SVARBU: Lebenslauf reikia priduoti!!! Sorry, visgi keitesi tvarka..

  Siaip sis puspalis Tau pades orientuotis, kas po ko yra tvarkoma, t.y. zingsnis po zingsnelio:

  http://www.uni-assist.de/schritt-fuer-schritt-bewerben.html

  Jei dar kokiu klausimu, mielai rasyk!

  LG, Erika

  P.S. ateinancia savaite rasau egzaminus, todel atsakymai gali truputi veluoti…

  Es tut mir sehr Leid, aber ich weiss, dass Ihr sehr geduldig seid!!!

 8.    kamile said,

  on Birželis 26th, 2011 at 15:54

  “dekuj kiek daug informacijos:) Dar norejau paklausti gal zinote kodel internete man parasius priezastis kodel renkuosi ta universiteta vokiskame tekste yra viskas taisiklinga o norint spauzdinti jame dingsta umlautai? Dar norejau pasiteirauti kiek mazdaug reiktu parasyti tu priezasciu? ar tai turi buti kaip motivacinis ar tik kelis sakinius? dekuj isanksto”

  Labas, Kamile!

  1) Klausimas: “Dar norejau paklausti gal zinote kodel internete man parasius priezastis kodel renkuosi ta universiteta vokiskame tekste yra viskas taisiklinga o norint spauzdinti jame dingsta umlautai?”

  Atsakymas: su tokia problema nesusiduriau. Siulau pasidometi, ar tai nebus spausdintuvo klaida… sorry, keine Ahnung!

  2) Klausimas: “Dar norejau pasiteirauti kiek mazdaug reiktu parasyti tu priezasciu? ar tai turi buti kaip motivacinis ar tik kelis sakinius?”

  Atsakymas: cia siulyciau nepagaileti ne tik universiteta liaupsinanciu, bet ir asmeniniu priezasciu: del ko tu butinai nori studijuoti sia specialybe, kodel tu sieji ateiti su Vokietija ir pan. Teisingai, tai yra motyvacinis laiskas. Jeigu tavo anketa tures tiek pat balu kaip ir kitas pretendentas, bus ziurima, kurio is jusu abieju didesnis noras siame universitete studijuoti. Taigi, nepagailek laiko ir truputi apmastyk, kaip tavo laiskas turetu atrodyti, jeigu ji skaitys to universiteto studentu atrankos atstovas.

  LG, Erika

 9.    Salvija said,

  on Birželis 29th, 2011 at 09:32

  “Sveiki,

  norejau paklausti kada mazdaug yra paskelbiami stojimu rezultatai. Stojimas per uni assist. Stojimas i magistro studijas, dalis deadline yra 06.15, dalis 07.15. ir kaip supratau universitetai tiesiogiai stojanciam atraso , jau nebe per uni assit? ir ar buna, kad i kelias vietas istoji ir jau pats renkiesi kur nori, ar kaip ?
  aciu :)”

  Hallo Salvija,

  also, su priemimo i universiteta patvirtinimu yra sudetinga…

  Apie priemima busi informuota rastiskai is to universiteto, i kuri pretendavai. Taciau gali buti, kad universitetas turi kitus standartus ir kad galbut rezultatai skelbiami universiteto tinklalapyje. Taciau apie tokius formalumus busi tikrai informuota.

  Mano atveju buvo taip: apie priemima i universiteta dokumentus (laiskas su patvirtinimu - Zulassung zum Studium) gavau likus 3 dienom iki prisiregistravimo (Rückmeldung). Kadangi pastas Lietuvos (jei tai susije siunta is uzsienio) mazuosiuose miesteliuose dirba letai ir paprastai 5-7 dienas veluoja, buvo “ne pyragai”.

  Gavus laiska reikia nedelsiant kontaktuoti su universitetu, jeigu iskyla kokiu nesklandumu…

  NES Tau reikes, visu pirma, priduoti keleta dokumentu. Svarbiausia - sveikatos draudimo pazymejima!!!

  Man teko kontaktuoti su Draudimo atstovais Vilniuje, kurie man isimtine tvarka parupino pazyma, kad as apdrausta. Per tris dienas gauti ta pazyma nera imanoma - visu pirma “Zulassung zum Studium” turi isversti i lietuviu kalba. Tada pristatyti i Draudima, kad sis tau isduotu Europine sveikatos draudimo kortele. Ji isduodama visiems studentams, kurie studijuoja (Lietuvoje ar uzsienyje - EU nares) dieniniame skyriuje. Si sveikatos draudimo kortele isduodama per 2 savaites…. Kartais ir greiciau, je nachdem…!

  Dieninis skyrius reiskia vokiskai “als ordentlich immatrikulierter Studierende - Haupthörer”, todel (ATSARGIAI !!!!) informuok verteja!!!

  Taigi, siulau klausti per Email ta universiteta, i kuri stojai, kada bus rezultatai ir ar laiku busi informuota!!!

  Tikiuosi padejau!

  P.S. del klausimo, ar gausi sutikimus is visu universitetu, deja negaliu pasakyti, ar tai realu. Klausk uni-assist.
  Bet manau, kad pagal prioritetu tvarka busi priimta i universiteta: jei pirmoj vietoj irasei Uni Heidelberg (i ji istoji), tai kiti universitetai atkrinta, kurie tavo sarase eina antru, treciu ir t.t. numeriu…

  LG, Erika

 10.    Justina said,

  on Liepa 21st, 2011 at 07:51

  “Laba diena kur galima rasti stojamuju balu lentele?”

  Sveika, Justina,

  stojamuju balu lenteliu yra labai daug, t.y. priklausomai nuo universiteto, i kuri zadi stoti. Siulau i Google ivesti viena is “auksiniu” raktazodziu:

  NC (tai reiskia lotyniskai numerus clausus) Medizin (arba tavo studiju krypties pavadinimas) Heidelberg (Tavo universiteto, kuriame nori studijuoti, pavadinimas) 2011

  arba pasiieskok siame tinklalapyje:

  http://www.nc-werte.info/hochschule/

  Jei kas neaisku, klausk!

  LG,
  Erika

 11.    Augustina said,

  on Rugpjūtis 6th, 2011 at 20:31

  Sveika, turiu klausima apie sveikatos draudima - ka buten tu issiuntei vokieciams? Juk negaliu issiusti pacios europinio draudimo korteles.

  Sveika, Augustina,
  kiekvienas universitetas reikalauja pazymos apie sveikatos draudima. Cia reikia korteles kopija priduoti vienai is Vokietijos draudimo imoniu. As siulyciau eiti i AOK Krankenkasse (arba AOK-Studenten), kuri Tau pagal korteles duomenis isduos tam tikra pazyma, irodancia, jog tu esi apdrausta ir kad nelaimes atveju visos gydymo islaidos bus padengtos per AOK. Lietuva yra sudariusi Doppelbesteuerungsabkommen ir Sozialversicherungsabkommen su Vokietija, todel studijuodama Vokietijoje dieniniame skyriuje gauni draudima, apmoketa Lietuvos valstybes. Todel visos gydymo islaidos uzsienyje bus apmoketos AOK (arba kito partnerio, kuri tu issirinksi), kuri veliau is Lietuvos pinigus atgauna atgal.
  Also, kortele nuskanuok, arba paprasyk Ligoniu kasu darbuotoju Vilniuje isduoti sertifikata, ir ji nukopijavusi siusk Vokietijos ligoniu kasu darbuotojams (kurie dirba mieste, kuriame tu zadi studijuoti). Pries tai siulau pasiklausti, kokiu budu tu gali pateikti ta pazyma (faxu, pastu, email). Jiems reikes Tavo studiju pazymos “Zulassung zum Studium” ir tavo paso kopijos. Taciau siulau klausti paciu darbuotoju. Tikiuosi paaiskejo!
  LG, Erika

 12.    Gintare said,

  on Rugpjūtis 24th, 2011 at 08:59

  Sveika, norejau paklausti del Daad stipendijos. Tu gavai ta stipendija? Ar net nepretendavai? Na bet kokiu atveju gal zinosi, kaip reikia ieskotis universiteto, kuris priimtu studijuot, ta prasme reiktu dalyvaut bendrajame konkurse, ar tiesiog rasyt i ta universiteta kuriame noreciau studijuot? Siuo metu esu paskutiniame bakalauro kurse ir noreciau studijuot magistrantura Vokietijoje, bet be stipendijos nemanau kad tai butu realu. Jei gali atrasyk i el.pasta man. Dekui is ankto :)

  Labas, Gintare,

  as DAAD stipendijos negavau ir i ja net nepretendavau, todel siulau siuo klausimu kreiptis tiesiogiai i DAAD organizacija.

  Visa reikalinga informacija apie studijas Vokietijoje gali rasti cia:
  http://www.daad.lv/de/02studium/02docs/lt.pdf

  Stojimo tvarka yra tokia pati kaip ir norint studijuoti bakalaura. Also, Bewerbung per http://www.uni-assist.de.
  Siaip universitetai stipendiju neskiria. Gali meginti gauti finansine parama per tam tikras organizacijas (Stiftung). Cia reikia arba labai labai geru pazymiu ir tam tikru pasiekimu toj srity, arba buti dalyvavusiam toj veikloj, kuria Stiftung uzsiima.

  Pvz.: Kataliku baznycia skiria stipendija studentams, kurie aktyviai dalyvauja jos gyvenime, giedojantiems daug metu chore ir pan. Cia jau reikes rekomendacijos tam tikro dekano ir pan.

  Daugiau info apie Stiftungus:

  http://www.fh-eberswalde.de/_obj/9E601CB9-91B7-4992-8F61-11C96090AC99/

  http://www.master-and-more.de/finanzierung/stipendien.html

  http://portal.mytum.de/studium/studienfinanzierung/stipendien/

  also, google.de ivesk “stiftungen für masterstudenten”

  P.S. Geras Tavo klausimas :)
  LG, Erika

 13.    Justas said,

  on Rugsėjis 1st, 2011 at 11:44

  Labas, noreciau paklausti, kas ieina i Abituros pazymi. 12 ar ir 11 klases pazymiai? Ar ieina valstybiniai egzaminai? Ar reikia tiesiog gero visu 12 klases dalyku vidurkiu? Aciu

  Labas, Justai, atsiprasau, kad tik dabar atrasau - “ich habe viel um die Ohren…”!

  Also, Lietuvos abiturientu 12 kl. egzaminu vidurkis yra lemiamas norint istoti i Vokietijos universiteta. Cia abiturientai mokosi 13 klasiu ir kiekviena Vokietijos Federacine zemes mokykla turi skirtingus vidurkiu skaiciavimu kriterijus. (Überblick: http://www.abitur-und-studium.de/Abirechner.aspx) Es gilt auch für die Uni`s.

  Svarbu, kad laikytum Mathe, Litauisch und Deutsch egzaminus ir tik valstybinius. Valstybiniai egzaminai - vadinamieji Leistungskurse (LK) yra daug stipresni nei mokykliniai egzaminai (sog. Grundkurse (GK)). As pati laikiau keturis valstybinius egzaminus (mathe 22%, deutsch 64%, litauisch 75%, Geschichte 56%) ir istojau is karto be jokiu laukimo semestru. Net studiju skyrius i mano paklausima atrase, kad mano pazymiu vidurkis labai geras. Taciau as negaliu tiksliai pasakyti, kaip uzsienieciu pazymiu vidurkiai skaiciuojami. Cia siulau klaustis http://www.uni-assist.de arba tiesiogiai universiteto.
  Taciau reikia nepamirsti, kad daznai tik 20% pretenduojanciu i studiju vietas yra atrenkami pagal abituros vidurkius. Net 60% abiturientu turi galimybe istoti i universiteta, jei jie turi silpnesnius abituros ivertinimus arba panasu i abituros issilavinima. Cia skaiciuojami papildomi kriterijai: bendras 12 kl. pazymiu vidurkis, laimejimai, olimpiados, testai, darbo patirtis toj srity, kuria norima studijuoti. Isimtiniais atvejais yra kvieciamasi i pokalbi. Motyvacinis laiskas turi dideli vaidmeni. Likusieji 20% pretenduojanciuju i studiju vieta turi laukti keleta semestru ir tik tada gali pradeti studijas.

  Mano atveju leme ne tik, vokieciu akimis, “geri” abituros ivertinimai, taciau ir studiju rezultatai Siauliu universitete, kuriame studijavau 6 semestrus, taip pat skaiciavosi ir ERASMUS semestro Kaselio semestro balai, praktikos ir t.t. Motyvacinis laiskas turi buti labai apgalvotas, geriau leisk tikrinti tavo vokieciu mokytojai, kad jokiu klaideliu neisiveltu. Rasant motyvacini siulau pasitart su patikimu zmogumi (tevais, artimais giminaiciais). Ji rasyk nuosirdziai, taciau subrendusio ir siekiancio tikslo asmenybes akimis.

  Jau vien tai, kad turi ideja ir galvoji apie studijas uzienyje, pasako daug teigiamo apie Tavo asmenybe. Tikuosi atsakiau i Tavo klausima, sekmes!

  LG, Erika

 14.    Gintarė said,

  on Rugsėjis 19th, 2011 at 18:57

  Labas, Erika!
  Labai apsidžiaugiau, kai radau tavo blogą, nes dabar daug kas pasidare žymiai aiškiau, dekui Tau, kad taip geranoriškai padedi kitiems! :)
  Esu abiturientė ir norėčiau studijuoti Berlyno FU biochemiją. Sunkiai gaudausi visokiuose dokumentuose, tai nesuprantu, ką reikia siųsti žiemą? Nes iš kitų pasakojimų girdejau, kad kažkokie dokumentai siunčiami jau žiemą, tai gal motyvacinis laiškas? Man dar neaišku, nuo ko pirmiausia pradėti? Kur yra visų pradžių pradžia?
  Ačiū!

  Labas, Gintare, aciu uz Tavo klausima ir pagyrimus :)

  Noredama studijuoti an der Freien Universität (FU) Berlin turi pristatyti dokumentus iki 2011.07.15, jeigu ketini pradeti studijas rudens semestre (t.y. nuo spalio 1 d.) arba iki 2011.01.15, noredama pradeti studijas pavasario semestre (t.y. nuo balandzio 1 d.).

  Informacija apie tavo pasirinkta specialybe ir svarbus kontaktai:
  http://www.chemie.fu-berlin.de/lehre/biochemie.html
  http://www.chemie.fu-berlin.de/bm/erstsemester.html

  Pirmasis zingsnelis, dokumentu pristatymas i uni-assist.de (Citata: http://www.fu-berlin.de/studium/information_a-z/ncmerkblatt.html) pagal jau paruosta plana:
  http://www.uni-assist.de/schritt-fuer-schritt-bewerben.html

  Online-Bewerburg tiesiogiai per FU Berlin irgi yra imanomas, taciau pries tai geriau kontaktuoti universiteta: http://www.fu-berlin.de/studium/studienorganisation/bewerbung/link-bewerbung-erstes-fachsemester/index.html

  Biochemie buvo skirtos siame semestre tik 33 vietos 630 studentu (WS 2011/2012). Palyginus su vasaros SS 2011 semestru Bewerber skaicius patrigubejo. Minimalus abituros egzaminu vidurkis, norint istoti i si universiteta, turi buti ne mazesnis nei 1,1 pagal sio semestro stojimo duomenis. Tai yra elitinis universitetas ( http://erikagarbauskaite.blogas.lt/elitiniai-vokietijos-universitetai-48.html ), todel reikes tikrai nemazai mokytis! Taigi, pasistenk kuo geriau issilaikyti valstybinius egzaminus! Pasidomek, ar imanoma Lietuvoje atlikti kokia praktika panasioj srity, tai tau priduotu keleta balu! Mano patarimas - siusti dokumentus vasaros semestrui! Nes vokieciai baigia abitura ir stoja rudeni, todel konkurencija didele…

  Issistudijuok aprasyma: http://www.fu-berlin.de/studium/docs/DOC/ncliste.pdf?1314949486

  Svarbu, kad turetum vokieciu kalbos sertifikata. Atitinkami ir pripazistami sertifikatai FU Berlin tinka:
  http://www.fu-berlin.de/studium/studienorganisation/bewerbung/zugangsvoraussetzungen.html

  Taip pat visa domima informacija rasi cia:
  http://www.fu-berlin.de/studium/docs/DOC/vonderschuleandiefub.pdf?1314174955
  Ypatingai issistudijuok 5 psl.!

  Klausk, jei dar kas neaisku!

  LG, Erika

 15.    Mindaugas said,

  on Rugsėjis 20th, 2011 at 16:30

  Labas Erika,

  skaitydamas Tavo studijų naujienas bei savęs aprašymą supratau, jog Tu iš tiesų esi asmenybė. Likau sužavėtas Tavo ryžtingumu ir atkaklumu,nors esu įsitikinęs,kad šiame blog`e yra tik mažytė dalelė viso to, ką Tau teko išgyventi bei patirti. Beje, nors Tavęs ir nepažįstu, norėčiau pridurti,kad didžiuojuosi Tavimi,Tavo pasiekimais ir džiaugiuosi, jog Tau šitaip gerai sekasi.
  Aš esu abiturientas. Turiu daugybę konkrečių klausimų, tačiau, manau, pradžiai visų neužduosiu. Mokykloje vokiečių kalba man- pirmoji. Planuoju laikyti DSD. Sunkumų dėl vokiečių kalbos galbūt yra tik jau labai gilinantis į pačią kalbą, tačiau būtent šito man prireiks. DSD manęs labai netrikdo, tačiau norėčiau paklausti. Ką tu bendrai paėmus manai apie teisės studijas Vokietijoje? Ar norint studijuoti teisę Vokietijoje DSD reikia išlaikyti C1 Niveau,ar pakanka ir B2,kokia situacija? Ką tu, prisimindama savo sukauptą patirtį ir, galbūt, žinodama kaip elgėsi kiti, pasiūlytumei rinktis, nes kiek suprantu, gali būti įvairių apribojimų po studijų,kaip pvz. tam tikros pareigos neartimoje ateityje, tačiau vistiek gali būti nepasiekiamos dėl pilietybės ar pns.? Niekada nesižavėjau matematika,tačiau dabar svarstau, jog galbūt būtų perspektyviau,kaip užsieniečiui svetimoje šalyje, rinktis verslo teisę. Ar tai realu,kalbant apie tai, jog verslo teisėje,jei gerai žinau, reikėtų nemažai matematikos žinių, ar tiesiog suvokimo apie pačius finansus? Beje, kažkuriame savo atsakyme,berods, buvai užsiminusi apie būtinus laikyti egzaminus, kokių reikėtų būtent man,ar nėra kažkokių išskirtinių reikalavimų stojant,nes visgi teisė- viena iš kertinių daugumos valstybių specialybių? Mano atveju. Ar būtų protingiau stačia galva nerti į tolimesnius mokslus, t.y. universitetą, ar galbūt luktelti metus, t.y. atvykti į pačią Vokietiją ir ten padirbėti, kitaip sakant, pagyventi, priprasti,galų gale įgauti gilesnių kalbos žinių ir tada, po metų “pertraukos”, bandyti studijuoti? Galbūt turi suvokimą apie Vokietijos teisės universitetų reitingus, kas kaip, kur geresnės sąlygos bei skirtumai tarp pačių universitetų ir,galbūt, net stipriosios pusės? Ir galiausiai,galbūt turi pažįstamų, konktaktų lietuvių arba pačių vokiečių, studijuojančių, besidominčių arba net baigusių teisę?

  Labai dėkingas Tau iš anksto

  MfG, Mindaugas

  Sveikas, Mindaugai,

  malonu, kad domiesi studijomis Vokietijoje. Galiu pagristi, kad Wirtschaftsrecht (Ekonomine teise) nera sunki. As studiju laiku privalejau issilaikyti dvi ekonomines teises egzaminus. Egzamino klausimai teisininkams (isskyrus, kad jie gauna Zusatzfrage in einem Theorieteil) tokie patys kaip ir ekonomistu - nera sudetingi. Cia tik reikes mokytis teises aktus ir issistudijuoti kaip rasomas “Gutachten”. Daugelis ekonomistu, kurie nenori matematikos, perstoja i ekonomine teise. Ten jiems NEREIKIA laikyti mathe II (logaritmai ir pan.) ir Statistik II (tikimybiu teorija ir t.t.) egzaminu.
  Viena svarbiu teisiniu knygu, kuria turesi “moketi” yra BGB - Bürgerliches Gesetzbuch. Tik nepamirsk, kad jei ketini studijuoti ekonomine teise Vokietijoje, turi sieti savo karjera su Vokietija, nes Lietuvoje savo ziniu tiesiogiai negalesi panaudoti. Nebent ketini Lietuvos imonems, kurios ketina dirbti Vokietijos rinkoje, teikti mokamas teisines konsultacijas. Cia butu alternatyva. Wirtschaftsrecht minusas slypi tame, kad grynoji teise “skamba” geriau ir bendroviu valdininku labiau naudojama. As dar nesigilinau, kaip teises srity yra is tikruju, bet manau, kad kaip ir musu ekonomistu studijose, po pagrindiniu studiju (egzaminai, kuriuos privaloma issilaikyti) seka specializacijos / pakraipos pasirinkimas: civiline teise, ekonomine teise, baudziamoji teise ir pan. Pilietybe cia neturi jokios reiksmes, nes jeigu tu ismanai studijuota dalyka ir gali tas zinias igyvendinti, tai nera ko nerimauti! Taciau placiau parasysiu Tau i email`a.
  Del DSH-Deutsche Sprachprüfung für Hochschulzugang bus reikalingas DSH-2 laipsnis (t.y. C1). DSH egzaminas yra tikrai iveikiamas. Pasiruosimui siulau pasimokyti is DSH-Sprachprüfung pavyzdiniu knygu, ju gausi kiekvienam knygyne, jei ne, tuomet imanoma uzsisakyti ir Vokietijoje (Ebay, Amazon ir pan.).

  I likusius klausimus atrasysiu veliau, mano pietu pertrauka baigesi… :)
  LG, Erika

 16.    Eva said,

  on Sausis 4th, 2012 at 19:44

  Sveika, Erika,

  labai apsidziaugiau,kad radau tavo bloga, tikiuosi, per daug taves neapsunkinsiu savo klausimais ir galesi man padeti.
  Mane domina internationale Beziehungen BA studijos, taciau sunkiai susigaudau tokiame kiekyje informacijos. Kur tiksliai galiu studijuoti sia specialybe? Kiek supratau nemokamai galima mokytis tik Dresden TU ir Chemnitz TU ar dar kazkur? Per daad.de ieskojau, radau tik siuos universitetus.
  Taip pat gal tu nusimanai ir teises studijose. Kiek supratau, uzsienieciams teise studijuoti Vokietijoje nera lengva. Kaip tu manai? Kaip reiktu suprasti Staatsexamen? Aiskinausi, taciau taip iki galo ir nesupratau. Galvojau apie Europarecht studijas, taciau pradedu manyti,kad uzsienieciui tai imanoma tik teoriskai.
  Labai noriu mokytis Vokietijoje, taciau nezinau, kokia specialybe man butu tinkamiausia.
  Jei gali, atsakyk i email.

  Labai aciu!

  Labas rytas, Eva,
  atsakymas, kaip ir prašei, bus išsiųstas el. paštu artimiausiu metu.
  Viele Grüße, Erika

 17.    Monika said,

  on Sausis 27th, 2012 at 22:48

  Sveika Erika,

  Norejau paklaust kada yra deadline’as stojant i Vokietija?

  Sveika, Monika,

  vienareikšmės datos, iki kada galima siųsti stojimo dokumentus į Vokietijos universitetą, nėra. Kiekvienas Vokietijos universitetas turi savo kriterijus. Uni-assist.de tinklalapyje yra keletas nuorodų į universitetų svetaines, kuriose kelios dokumentų pristatymo datos yra įvardytos.

  http://www.uni-assist.de/fristen.html

  Visų pirma, reikia apsispręsti, į kokį univesitetą norima pretenduoti. Tada reikia pasiteirauti pačios universiteto administracijos/ pasiskaityti internete apie stjimo dokumentų pristatymą.

  Svarbu, kad, jei universitetas nenumato kitaip ir jeigu pagal uni-assist.de nurodymus, Tau iš viso reikia registruotis per šią organizaciją, visus dokumentus (vertimus, kopijas ir t.t.) į uni-assist.de nusiųstum likus ne vėliau kaip 4 savaitem iki stojimo dokumentų įteikimo pabaigos.

  Įteikus dokumentus laiku ir iš uni-assist.de per dvi savaites negavus jokios informacijos, būtina į juos kreiptis!

  Čia nurodyti žingesneliai, kaip pretenduoti į Vokietijos universitetą užsieniečiams:
  http://www.uni-assist.de/schritt-fuer-schritt-bewerben.html#3. NACHLESEN, OB EINE BEWERBUNG ÜBER UNI-ASSIST NOTWENDIG IST

  Tau svarbus 3 žingsnis!

  Kokia tvarka ir per kokią organizaciją turi būti teikiami duomenys, teiraukis universiteto, į kurį žadi stoti.

  Sėkmės!
  LG, Erika

 18.    Robert said,

  on Vasaris 2nd, 2012 at 21:31

  Sveika Erika,
  norėciau sužinoti stojant į medicinos sritį Vokietijoje kokių egzaminų reikia ir ar išvis Vokietijos universitetai kreipia dėmesį į egzaminų išlaikymo balą
  Ačiū

  Hallo Robert,
  visų pirma, ačiū už kantrybę! :)

  1. Norintys studijuoti mediziną visi Lietuvos abiturientai, neturintys vokiško paso, registruojasi (siunčia dokumentus) į uni-assist.de (http://hochschulstart.de/index.php?id=8).

  2. Abitūros bendras pažymių vidurkis yra lemiamas stojant. Daugiau informacijos:
  http://hochschulstart.de/index.php?id=2713 ir
  http://hochschulstart.de/fileadmin/downloads/Merkblaetter/M11.pdf

  3. Abitūros pažymių vertinimas:
  http://www.anabin.de/faq/Studium_Europaeische_Reifepruefung.htm ir
  http://www.kmk.org/zab/veroeffentlichungen-und-beschluesse/hochschulzugang.html#c8773

  žiūrėk skirsnyje “Notenberechnung”:
  http://www.kmk.org/fileadmin/pdf/ZAB/Hochschulzugang_Beschluesse_der_KMK/GesNot04.pdf

  Tikiuosi padėjau!
  Sėkmės!
  LG Erika

 19.    Kamilė said,

  on Vasaris 10th, 2012 at 14:24

  Labas Erika,
  labai apsidžiaugiau,kai radau šį tavo sukurtą blogą ir tikiuos kad ir man bent kiek padėsi,nes už keleto mėnesių baigsiu jau 12 kl. ir stojimai prasidės,o aš dar tiksliai nežinau kaip ir kokius dokumentus tvarkyti reikia! Planuoju studijuoti Zahnmedizin an der Uni Münster,žinau kad ten per tą hochschulstart.de reiks bewerbintis,bet va kilo klausimas kaip ten su tais Notenanerkennung,ta prasme kur tuos pažymius reikia išversti į vokiškus ir apskritai kokius jau dokumentus galiu pradėti ruošti dabar ir kokių jų išvis ten jiems reiks siųsti.Na,tą DSD jau išsilaikiau bet noriu žinoti kokių popierių jiems dar reiks.Malonu būtų gauti atsakymą,nes panikoj beveik esu ;D jei gali parašyk į e-mail.Dėkoju iš anksto tau!!

  Labas Kamile,
  ačiū Tau už gerus linkėjimus, egzaminai praėjo super :)

  Stojant į Zahnmedizin galioja tie patys reikalavimai, kuriuos aš išvardijau Robert. Tavo Bewerbung turi būti pristatytas ne Hochschulstart.de, bet uni-assist.de, nes Tu esi užsienietė. Tau pačiai pažymių versti į vokiškus nereikia, tai už Tave padaro atitinkamos institucijos, t.y. viską koordinuoja uni-assist.de. Dokumentus, kuriuos Tau reikia pristatyti į uni-assist.de rasi šiame tinklalapyje:
  http://www.uni-assist.de/schritt-fuer-schritt-bewerben.html

  Sėkmės!
  Liebe Grüße,
  Erika

 20.    Ieva said,

  on Kovas 19th, 2012 at 17:22

  Sveika,
  turiu klausima , noriu studijuoti Zahnmedizin Berlyne, Charite , DSD islaikiau 3 dalis C1 ir viena B2, ar yra galimybe istoti ir kokia ji?

  Labutia, Ieva,
  norint studijuoti Tavo minetame universitete, tau reikia kalbos diplomo: “Vor der Immatrikulation sind ausreichende Kenntnisse der deutschen Sprache nachzuweisen. Alle Studienbewerber haben, so weit keine Befreiung erteilt werden kann (reiskia reikia turbut anksciau priduoti dokumentus ir jie nusprendzia, ar tavo kalbos zinios pakankamos, jei ne - tuomet perlaikysi viena DSH-testo dali (tiksliai nezinau)), die “Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber” (DSH) auf dem Niveau DSH-2 oder DSH-3 abzulegen. Von der DSH-Prüfung können unter anderem Inhaber des “Kleinen deutschen Sprachdiploms” oder “Großen deutschen Sprachdiploms” (Goethe-Institut) oder Studienbewerber/innen, die den Test “Deutsch als Fremdsprache für Studienbewerber” (TestDaF) mit mindestens dem Ergebnis TDN 4 in allen vier Prüfungsteilen absolviert haben, befreit werden.

  http://www.charite.de/fileadmin/user_upload/portal/studium/bewerbung/kurzinfo_eu.pdf

  As pati laikiau DSH testa, kalbine dali islaikiau tiki DSH-I lygiu, tai man buvo suteiktas “beschränkte Zulassung zum Studium - apribotas leidimas studijuoti”, t.y. per semestra laikiau kalbos kursus ir gale egzamina. Po semestro gauni tikiraji leidima studijuoti.

 21.    Marius said,

  on Kovas 26th, 2012 at 21:21

  Labas Erika,

  Iternete radau užsiminta, jog norintiems studijuoti Vokietijoje prieš stojant į universitetą reikia pateikti duomenis apie savo pajamas (kurios turi būti ~650EUR per mėn.). Galbūt žinai, ką nors šiuo klausimu? Galbūt šis reikalavimas LT kaip ES šaliai jau nėra taikomas, o jeigu yra, tuomet kaip tai atrodo?
  Ačiū iš anksto.

  Labas, Mariau,

  pirma karta atvykus i Vokietija reikia per 2 savaites prisiregistruoti i miesto Einwohnermeldeamt (Pranesimas apie atvykima ir apsistojimo vieta), jei veliau - gresia bauda. Iskart po to gausi laiska is Ausländerbehörde, kuriame reikalaujama pristatyti tam tikrus duomenis, norint gauti Freizügigkeitsbescheinigung, kuri leidzia tau, kaip ES nares pilieciui Vokietijoje laisvai pasirinkti gyvenamaja vieta/busta. Tam reikejo priduoti pasine nuotrauka, sveikatos draudimo pazymejima (Europos sveikatos draudimo korteles kopija), Einkommensnachweis priduoti: trumpa aprasyma is kokiu pajamu gyveni - stipendija, alga, tevu parama ir pan. tinka.

  http://www.meldebox.de/Umzugsratgeber/aufenthaltsrecht-studenten.php

  As su girdejusi, kad Einkommensnachweis privalo priduoti tik tie, kurie nera ES nares pilieciai. Jie turi pries atvykdami studijuoti gauti viza ir pan. nemanau, kad cia Tau aktualu. Jeigu ir reiktu priduoti tokia pazyma, ko as tikrai nesitikiu, gali duoti sog. Verpflichtungserklärung durch Dritte, kuri yra ne kas kita, kaip tavo tevu/giminaiciu/draugu etc. paskutiniu 3 men. pajamos.

 22.    Liucija said,

  on Balandis 3rd, 2012 at 14:28

  Labas,

  Norėčiau pasiteirauti. Aš dabar esu 10-okė. Norėčiau studijuoti psichologija Hulboldte. Man reikia būtinai išsilaikyti DAF`ą? Ir kokių dalykų reikia stojant į psichologija tenais? Kokių egzaminų ir kiek turiu surinkti procentų? Būčiau be galo dėkinga jei parašytumėt atsakymą.

  Labas, Liucija,
  pasiskaityk ikelta dokumenta apie registravimasi ir kalbos kursus siame universitete: http://www.hu-berlin.de/studium/bewerbung/formulare/dt-assist.pdf/download

  Kalbos kursai: “Alle grundständigen Studiengänge sind deutschsprachig. Die Überprüfung der
  Kenntnisse erfolgt im Rahmen der “Deutschen Sprachprüfung für den Hochschulzugang
  ausländischer Studienbewerber” (DSH) bzw. bei der Aufnahme zum Studienkolleg durch
  einen Sprachtest. Als Nachweis für die Bewerbung gilt auch der TestDaF mindestens
  mit der Punktzahl 3 in allen 4 Prüfungsteilen, siehe unter http://www.testdaf.de/

  Kita bendra stojimu informacija uzsienieciams: http://www.hu-berlin.de/studium/

  Nenoriu liudinti, bet praejusi semestra buvo dalijamos tik 90 vietu psichologijos sakai studijuoti. I sias 90 studiju vietu pretendavo 3537 studentu: Maziausias vidurkis 1.4 - 70% Durchschnittsnote, 20% gewichtete Abi-Noten (Deutsch, Mathe, Englisch), 10% berufliche Erfahrung von 900h)

  Stojimu balu sudedamoji dalis: http://www.hu-berlin.de/studium/beratung/merk/grenzws

  Savo vidurkio pazimi ivesk i programa ir suzinosi, kokie tavo sansai!
  http://www.bewerbung.uni-mannheim.de/rechner/index.php

 23.    Liucija said,

  on Balandis 3rd, 2012 at 14:34

  Erika,

  dar vienas klausimėlis.

  Kurio lygio DAF’ą turiu išsilaikyti, kad patekčiau į Humboltą? Nes mano svajonė ten studijuoti, kaip jau rašiau prieš tai, psichologiją. Šiaip ten yra 14 jų atšakų, bet ar visoms reikia tų pačių dalykų? T.y. tų pačių egzaminų. Atsiprašau, kad čia per dvi žinutes, bet tiesiog pamiršau paklausti ;].

  Siulau, kaip ir paciame tinklalapyje patariama, kreiptis i Erstberatung. Kadangi tu dar turi daug laiko, bus nesunku susirinkti visa informacija.

 24.    Gintare said,

  on Balandis 6th, 2012 at 21:59

  Sveika Erika,
  Tavo blogas man tikras issigelbejimas! Turiu labai daug klausimu, bet nezinau kur kreiptis. Perskaicius didziaja dali komentaru, daug kas paaiskejo, bet kaikas visdar neduoda ramybes.
  Kur reiketu verstis atestata? paprastam vertimu biure? nes esu girdejus, kad vertimai turi buti su notaro parasu, cia tesa?

  Labas, Gintare, atestata gali versti bet kuriame vertimu biure, kuris kartu notariskai tvirtina vertima. Sia paslauga siulo beveik kiekvienas vertimu biuras.

  Kokios mazdaug galetu buti vieno menesio pragyvenimo islaidos Nordrhein-Westfalen zemeje (nuoma+maistas+laisvalaikis+transportas ir kt.)? Jei ne paslaptis, koks tavo pacios arba tavo draugu/pazistamu-studentu menesinis biudzetas?

  Priklausomai nuo islaidumo, reiketu planuoti min. 650 EUR menesiui. Kaip pvz.:
  1 Laib Brot 1,50 bis 3,00 €
  1 Kilogramm Äpfel 2,00 €
  1 Kilogramm Kartoffeln 1,00 €
  1 Liter Milch 0,50 bis 1,00 €
  1 Flasche (0,75 Liter) Mineralwasser 0,30 €
  1 Packung Spaghetti 0,60 €

  1 Tasse Kaffee im Café 2,50 €
  1 Glas (0,3 Liter) Bier in einer Kneipe 2,00 bis 4,00 €

  1 Paar Schuhe 20,00 bis 100,00 €
  1 T-Shirt 7,00 bis 50,00 €
  1 Hose 20,00 bis 100,00 €

  1 Kinokarte (ermäßigt) 4,00 bis 8,00 €
  1 Theaterkarte (ermäßigt) 6,00 bis 30,00 €
  1 Eintrittskarte Museum (ermäßigt) 2,00 bis 8,00 €

  http://www.study-in.de/de/leben/job-geld/lebenshaltungskosten–11994

  Nuoma nuo 300 EUR
  Transporto bilietas studijuojantiems yra beveik visuose universitetiniuose miestuose in NRW nemokamas.
  http://www.studenten-nrw-ticket.de/nrw.html


  Ir dar vienas klausimas, suprantu, kad visur skirtingai, bet, kas gresia sesijos metu neislaikius 1 ar keliu egzaminu? kiek yra perlaikymu ir ar jie mokami?

  Cia priklauso nuo universiteto tvarkos. Daugelyje universitetu galima egzamia perlaikyti. Daznai reikia laukti viena semestra, also kartojama paskaita. Studentas, egzamino neislaikes tris kartus, yra salinamas is universiteto. Mokesciai uz perlaikymus netaikomi, bent jau as nesu girdejusi...

  Labai aciu, lauksiu Tavo atsakymo:)
  Gintare

 25.    Jonas said,

  on Balandis 11th, 2012 at 17:11

  Labas Erika,

  Norejau pasiteirauti kaip yra suapvalinami pazymiai Vokietyjoje. Jei pas mane vidurkis iseina 1.55, tai reiskia bus 1.5 ar 1.6???

  Bus 1,55. Ar toliau pazymys bus apvalinamas pagal universitetu apvalinima, priklauso nuo universiteto. Vieni palieka 1,55, kiti apvalina iki 1,3.

  - “Das Ergebnis wird zur nächstliegenden deutschen Note gerundet, also z.B.”:
  1,6 => 1,7
  2,4 => 2,3
  2,6 => 2,7


  Vokietijoje pazymiai yra tokie: 1.0, dann 1,3, dann 1,7 und dann 2.0 ir t.t.. Toks vertinimas yra ir universitete. Pazymiai nebuna apvalinami taip, kad iseitu 1,6 arba 1,2. 1,6 yra geras balas, taciau arciau 1,7 nei 1,3. Turint 1.55 bala, pazymys butu apvalinamas 1,6 - also zu 1.7. Taciau tokiu atveju jau priklauso nuo destytojo, paprastai jie vis tiek smukdo iki 1,7 (Patirtis…).

  - Falls das Ergebnis genau zwischen 2 deutschen Noten liegt (tavo atvejas!), wird zur besseren Note
  gerundet, z.B.:
  2,50 => 2,3
  1,15 => 1,0
  3,85 => 3,7

  Cia linkas : http://www.mpip-mainz.mpg.de/phd/phdnet/files/resources/Conversion_of_mark.pdf .
  Aciu

  Dekui Tau uz informacija, geras failiukas!

 26.    Ernestas said,

  on Balandis 13th, 2012 at 16:00

  Labas, Erika norėčiau tavęs paklausti kaip Vokietijoje yra su neakivaizdinėmis studijomis? T.y: jų kaina (ar jų kaina didesnė negu dieninių studijų?), studijų grafikas (ar išeitų studijas suderinti su normaliu darbu nuo 8-17val).

  Fernstudium arba Abendstudium (Nuotolines arba vakarines) studijos yra tam, kad butu galima normaliai dirbti. Privaciose istaigose (Euro-FH, AKAD, APOLLON-Hochschule, Allfinanzakademie, HAF und Willi Büchner Hochschule), kurios siulo si studiju pobudi, kainuoja nuo 11 000 EUR (bendra studiju suma) t.y. 300 EUR per menesi. Ne privaciose institucijose (Die Fernuni Hagen vienintelis universitetas) siu bakalauro studiju kaina svyruoja nuo 1.400 - 2.500 EUR, magistro studijos kainuoja nuo 600 - 1.300 EUR.

  Placiau: http://www.fernuni-hagen.de/studium/gebuehren/semesterkosten/index.shtml

  Sekantis klausimas: Lietuvoje esu baigęs kolegiją kokiam išsilavinimui būtų tai prilyginta Vokietijoje? Nes girdėjau įvairiausių gandų, kad tai prilyginama profesiniam išsilavinimui tai norėčiau sužinoti ar tai tiesa.

  Taip, kolegijos baigimas lyginamas su Berufsausbildung, kas nebutinai yra blogai: jei tu turi vidurini issilavinima, ir tavo kolegijos kvalifikacija susijusi su studijomis, gali gauti pridetiniu balu stodamas i universiteta.

  Paskutinis klausimas: Ar privalomas vokiečių kalbos testas studijų programai? Galbūt yra kokie parengiamieji vokiečių kalbos kursai prieš pradedant studijuoti (esu truputį primiršęs vokiečių kalbą)?
  Ačiū už dėmesį būčiau labai dėkingas už atsakymus sekmės!!!

  Vokieciu kalba irodantis sertifikatas yra butinas norint stoti i bet kurios pakopos studiju programa. Norint istoti i universiteta, tau reikes issilaikyti kalbos egzamina. Lietuvoje yra Goethes Institutas, kuris siulo tuos kursus (DSH, TestDaF, UniCert III). Sio Instituto diplomai yra pripazistami kiekvieno Voklietijos universiteto. Kalbos kursus galima lankyti ir Vokietijoje, kurie palyginus su kainomis Lietuvoje, yra pigesni.

 27.    Julius said,

  on Balandis 19th, 2012 at 20:34

  Labas, Erika. Labai dziaugiuos, kad radau tavo bloga ;D Esu 11tokas, planuoju studijuoti Vokietijoje, galvojau apie BWL. Norejau paklaust, i ka vokieciai labiau ziuri atestate, i pazymius ar egzaminu rezultatus? Nes Anglijoj dauguma universitetu ziuri tik i pazymius. Jei i pazymius, tai i kelintos klases? :)
  Beje, gal gali i e-mail atsakyti? Aciu is anksto ;)


  Labas, Juliau,
  stojant į uiversitetą Vokietijoje, vertinami tik vidurinio išsilavinimo atestato pažymiai, tiksliau, jų vidurkis. Vidurkis yra vedamas pagal http://www.kmk.org/fileadmin/pdf/ZAB/Hochschulzugang_Beschluesse_der_KMK/GesNot04.pdf

  Taigi, išsivesk vidurkį ir jį įvedęs į šią sistemą http://www.bewerbung.uni-mannheim.de/rechner/index.php sužinosi koks tai būtų įvertinimas Vokietijoje.

  Jei neaišku, rašyk! :]

 28.    Giedrė said,

  on Balandis 27th, 2012 at 14:41

  Labas Erika,
  Kaip gerai,kad sukūrei tokį blogą :)
  Norėčiau tavęs paklausti dėl Brandos atestato vertimo. Katik vertėjas išvertė man mano visus dokumentus. Tačiau manau,kad jie klaidingi. Brandos atestato vertime rašo: ”mittlere Reife erworben”. Vokietis skaitantis mano vertimą,galvos,kad aš baigiau tik dešimt klasių. Tačiau aš baigiau dvylika. Lietuviškame atestate visada yra parašyta,kad aš įgyjau vidurinį išsilavinimą. Vokietijos diplome turėtų būti parašyta, ”habe Abitur gemacht” ar kažkas panašaus. Skiriasi terminų reikšmė..
  Norėčiau paklausti,kaip parašyta buvo tavo vertime. Ar tai nestudarė klūčių?Labai nerimauju..

  Ačiū už atsakymą :)

  Būtų gerai jei atsakytum e-maile…

  Sveika, Giedre,

  taip, mūsų abitūros diplomo vertimas ir yra toks. Mano vertimas skambejo siek tiek kitaip “Reifezeugnis….. die Mittelschulausbildung…”. Nepamirsk, kad administraciniai darbuotojai, kurie priims Tavo dokumentus, atsižvelgs į Lietuvos švietimo sistemos nuostatas. Taip jau yra, kad mūsų šalyje baigus 12 klasių gauname vidurinio išsilavinimo pažymėjimą. Vokietijoje vidurinis issilavinimas sulyginamas su Sekundarabschluss I/Realschulabschluss / Mittlerer Schulabschluss / Fachoberschulreife. Priklausomai nuo Vokietijos Federacinės žemės, skiriasi ir apibūdinimas. Nesijaudink!

  LG, Erika

 29.    Vilija said,

  on Balandis 28th, 2012 at 19:33

  Labas, turiu vieną svarbų klausimą dėl stojimo į Vokietijos universitetus. Ten stojant į Wintersemester bakalaurą iki liepos 15d. reikalaujama kartu su visais dokumentais atsiųsti ir atestato kopiją. Bėda ta, kad patį atestatą gausiu tik liepos vidury, todėl iki deadline’o kopijos išsiųsti neįmanoma. Ką patartum daryti?

  Sveikute,
  patarčiau kreiptis į savo švietimo instituciją ir raštiškai pateikti prašymą ankščiau išduoti atestatą. Šiaip tie atestatai tikrai kad ankčiau gali būti išduoti. Tam Tau reikės svarios priežasties, kurią tu turėtum, parodydama savo registracijos dokumentus universitete. Jeigu jau pridavei dokumentus į uni-assist.de, tai tada siūlau rašyti email į uni-assist.de ir prašyti jų palaukti tavo rezultatų, tačiau vis tiek registruoti į sistemą. Universitetai atranką daro ne iš karto liepos 15 dieną, o praėjus kokiam mėnėsiui po to. Bent jau pas mane taip buvo. Čia viskas priklauso nuo Tavęs, deja, bet galiu patarti tik komunikaciją tarp abiejų šalių!

  Sėkmės!

 30.    Karolis said,

  on Gegužė 13th, 2012 at 09:51

  Labas,

  labai malonu, kad padedi. Aš truputį nesupratau kaip skaičiuoti vidurkį. Tu parodei dokumentą vokiečių kalba, kurios aš kolkas nemoku.

  Siaip ten tereikia issirinkti sali (Land) t.y. Lietuva (Litauen) ir paskui ivesti savo pazymiu vidurki.

  Ar svarbūs egzaminai stojant į Universitetą?

  Taip, egzaminai yra svarbus, norint istoti i Vokietijos universiteta.

  Gal galėtum išversti mano vidurkį? Visi 10, tik 8 lietuvių kalbos ir 9 istorijos.
  Šeip paprastai skaičiuojant tai gaunasi apie 9,7

  Tavo vidurkis stojant i universiteta butu 1.2, = 14 balu is 15 galimu = 759 balu is 840 galimu, taigi priklausomai kokia vertinimo sistema naudojasi universitetas. Sansai patekti i universiteta - labai geri!
  LG, Erika

 31.    Gabija said,

  on Gegužė 31st, 2012 at 10:52

  Labas, Erika. Esu abiturientė ir planuoju studijuoti Vokietijoje. Jau baigiu tvarkyti stojimo dokumentus ir esu išsirinkusi keletą universitetų, kuriuose norėčiau studijuoti. Man labai būtų įdomu sužinoti, ką tu manai apie Unviversität Erfurt (www.uni-erfurt.de)? Ar teko kažką apie jį girdėti? Jo reitingai nėra super aukšti, bet nežinau, ar jie oficialūs… Man tiesiog įdomi tavo nuomonė :)

  Siaip nieko negirdejau pikto apie si universiteta, taciau negirdejau ir nieko ispudingo… Siulau pasidometi universitetais Vakaru Vokietijoje.
  LG, Erika

 32.    Gintarė said,

  on Gegužė 31st, 2012 at 13:09

  sveika dar kart:)
  esu girdejusi, kad Vokietijos universitetai reikalauja pateikti dokumenta su savo/tevu pajamomis, kuris irodytu, kad esu finansiskai pajegi gyventi ju salyje. Kokia forma tureciau pateikt siuos duomenis?

  Siaip neteko girdeti, kad universitetas reikalautu siu dokumentu. Ausländerbehörde labiau tiketina… Jeigu jau reiketu, tai uztenka 3 paskutiniu menesiu tavo arba tavo algolapiu/dokumentu irodanciu menesines pajamas, kopijas pateikti.

  Galbut uztenka tiesiog banko israso ar kazko panasaus? Visa sitai turiu siusti kartu su kitais stojimo dokumentais ar viskas butu tvarkoma jau istojus?
  P.S.: Draugas studijuojantis Vokietijoje sake, kad jam nieko panasaus daryti nereikejo. Galbut sie dokumentai reikalingi tik stojantiesiems ne is EU?
  Esu pasimetus ir is anksto dekoju uz atsakyma.

 33.    Karolis said,

  on Birželis 13th, 2012 at 13:11

  Labas, visi be isimties turi laikyti DSH egza, kad istoti i uni? as lietuvoi kaip pirma kalba turejau vokieciu. 12tos atestate devintuka turiu. egzus laikiau tik mokyklinius, lietuviu ir technologijas, ar yra galimybiu vokietijoi istosi kur nors?

  Nesvarbu, ar laikytas vokieciu kalbos egzaminas valstybinis ar mokyklinis, svarbu, kad turetum vokieciu kalba patvirtinanti sertifikata. Be jo istoti i Vokietijos universiteta nepavyks.

 34.    Alvyda said,

  on Birželis 20th, 2012 at 23:45

  Sveika. Paskaičius Tavo patarimus tikrai daug kas paaiškėjo. Tačiau yra vienas BET. Situacija tokia, kad mes su draugu planuojam studijuoti nuo kitų metų Vokietijoje, jis jau baigė mokyklą šiemet ir išsilaikė egzaminus. Jam su Vokiečių sunkiau, todėl kitus metus lankys kursus ir t.t. bei išsilaikys Sprachdiplome kartu su manimi. Man su Vokiečiu nėra problemų, bet jis nelaikė valstybinio vokiečių egzamino (aš kitąmet laikysiu). Ar tai labai blogai, kad jis nelaikęs egzamino? Jo vidurkis apskritai visų pamokų tiek 11 tiek 12 klasės yra 9 ir 9,4.

  Kad nelaikytas vokieciu kalbos valstybinis egzaminas, niekas nepasikeicia. Jo pazymiu vidurkis yra labai geras, todel nesukit sau galvos! Jei jis stojant pateiks (Vokietijoje priimtina: DSH Stufe 2 arba 3, TestDaf ir t.t.) vokieciu kalbos mokejima patvirtinanti sertifikata, tai sansai istoti - geri!

 35.    Lijana said,

  on Birželis 28th, 2012 at 13:04

  Sveika.Jokobs Univers. esu pateikusi stojimo dokumentus, nuo Birzelio 15d prasideda svarstymas,kada reiketu laukti atsakymo.Ačiū.

  Atsakymai buna peteikiami po 2-3 savaiciu, nors as juos gavau rugpjucio pabaigoje. Manau, kad tai priklauso nuo universiteto. Siulau rasyti email Jakob universitetui ir tiesiogiai ten klausti, kada bus pateikti rezultatai.

 36.    jurate said,

  on Birželis 30th, 2012 at 11:10

  Sveika, mano vidurkis 8,5 dvyliktos klases . Valstybinius laikiau penkis : lietuviu 70 pr, vokieciu 86 pr, anglu 59 , matematika 47 , istorijos dar nezinau , bet tikiuosi bus aukstesnis balas . Kaip manai ar man yra galimybe istoti i teise vokietijoje ? ar tiesiog neturiu jokiu sansu ..

  Pagal tavo pazymiu vidurki turetum 1.8 bala, kas yra labai gerai. Tiesa, as nezinau, kaip yra skaiciuojami valstybiniu egzaminu balai… Cia reiktu pasidometi Uni-assist organizacijoj.

  Persiziurek 26 Vokietijos universitetu Numerus Clausus ir matysi, kokie ten balai reikalingi, norint istoti i teise :)

  http://www.nc-werte.info/studiengang/rechtswissenschaften/

  Im Bachelor-Studiengang Rechtswissenschaft lag der höchste Numerus Clausus im letzten Semester bei 1,6.

  http://www.nc-werte.info/studiengang/rechtswissenschaft/

 37.    Martynas said,

  on Birželis 30th, 2012 at 17:35

  Labas Erika,

  norejau paklausti del stojimo i Fachhochschule. As dbr kaip tik pradejau Online registruotis ir susiduriau su tokia problemele. reikia issirinkti is
  Art der HZB*
  (*Hochschul­zugangs­berechtigung)
  viena laukeli o ju ten begale
  bet kadangi as gimnazija lankes. tai manau kazkas is situ
  allg. Hochschulreife ausl.
  Gymnasium (allg. HsReife)
  Gymnasium FH Reife

  ir nezinau kuri pasirinkti, gal tu su tuom esi susidrus ir zinai tikslei?

  Atsiusk nuoroda, kur tu cia registruojiesi, nes manau, jog pildai registracijos blanka skirta vokieciu pretendentams.

  antra problema Note der HZB (z.B. 25 für die Note 2,5) *
  nezinau kaip savo susizinoti, tiksliau kaip ji ten skaiciuoti, nes ant diplomo nera.

  Tu ivesk tik savo pazymiu vidurki (dalyku is paskutiniojo semestro), tie valstybiniu egzaminu rezultatai bus perskaiciuojami atdsakingu instituciju. Vesk bala neversdamas i vokieciu pazymiu sistema.

  ir kitas Stadt / Kreis des Erwerbs der HZB im Inland? *

  cia jau visai klaidingai, nes tu baigei ne Vokietijoj (=Inland), bet Lietuvoj, also im Ausland.

  labai dekoju uz atsakyma :)

  MfG#

  Sveikas, Martynai,

  manau, kad pildai klaidinga registracijos forma… Pagal Anabin duomenu baze, Lietuvos abiturientai (=gimnazistai) kaip irodyma der Hochschulzugangsberechtigung (=Leidimas stoti i (Vokietijos) aukstaja mokykla) pateikia Brandos atestata (Reifezeugnis).

  http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/schulabschluesse-mit-hochschulzugang.html
  (Issirinkti Litauen reikia)

  Viele Grüße,
  Erika

 38.    Martynas said,

  on Birželis 30th, 2012 at 19:41

  laba dar karta,

  nu nzn tada as cia einu ir desiniam sone online spaudziu
  https://studien-sb-service.th-mittelhessen.de/zul/start_bew_nc.php
  labai jau cia viskas sudetinga

  :)
  MfG
  martynas

  Sveikas,
  uzsienieciams abiturientams reikia registruotis per uni-assist.de, kaip rasoma universiteto puslapyje:

  http://www.thm.de/international/in/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=185&lang=de

  Manau, kad tu dar spesi, taigi pildyk prasyma uni-assist.de ir kuo greiciau, nes dokumentu analize trunka gana ilgai, t.y. apie 6 savaites…

  Sekmes! :)

 39.    Jurate said,

  on Liepa 3rd, 2012 at 12:27

  Sveika ,dar syki . Aciu labai , kad atrasei ,taciau iskilo klausimas - kaip ten visus tuos warte semester ,AdH ,Abitur suprasti ? Uni Freiburg ― 2 (2,3) 2,1 . Pavyzdziui jei noreciau mokytis teise Freiburge? ? As visiskai nesuprantu ten to vertinimo ir i kuri ziureti . buciau labai dekinga jei atsakytum i mano el pasta : glebauskaite@gmail.com . JEI BUTU BENDRAMINCIU , BESIRUOSIANCIU STUDIJUOTI VOKIETIJOJE GALIME KONTAKTUOTI ! RASYKIT !

  Visi isaiskinimai cia, puslapio apacioje…. http://www.nc-werte.info/hilfe/

 40.    Giedrė said,

  on Liepa 13th, 2012 at 18:01

  Labas ;]
  Gal žinai ir galėtum truputį papasakoti apie medicinos studijas Vokietijoje ir ar labai sunku ten įstoti?
  Ačiū ;]

  Apie medicinos studijas jau esu nemazai komentavusi, prasau pasiskaityti auksciau esancius komentarus :)

 41.    Tadas said,

  on Liepa 16th, 2012 at 21:13

  Labas. Esu baiges LŽŪU ir igijes krastotvarkos bakalaura. Atsiduriau Vokietijoje ir noreciau testi cia studijas toliau ar mokintis Vermessungstechniker Ausbildung. Kaip manai ar tokiuose mokymuose uzskaitytu mano mokymo dalykus, kuriuos as Lietuvoje mokinausi? Ir ar iseitu derinti su darbu? Galetum gal ka nors patarti? :) Aciu uz atsakyma :)

  Sveikas. Tau bus uzskaityti dalykai, kuriuos mokeisi LZUU, jeigu ECTS kreditu skaicius, egzamino forma bei paskaitos aprasymas atitinka Vokietijos mokymo institucijos nuostatas. Uzskaitymui - für die Anrechnung der Studienleistungen - daznai reikia pateikti i vokieciu/ anglu kalba versta lankytu paskaitu aprasyma, ECTS (t.y. val. skaicius i sav., LT yra max. 4 kreditai, bet si skaiciu dauginama is 1,5, kad atitiktu Europinius standartus), ivertinima. Siulau isspispausdinti tavo mokymo institucijos Vokietijoje moduliu aprasyma ir paciam palyginti. Siaip Lietuvos universitetai turi aprasymus ir anglu kalba, todel versti ju Tau tikrai nereiks.

  Gali ir Bakalaura baigti:
  http://www.hochschule-bochum.de/studienangebot/bachelor/vermessung-bachelor.html

  Su darbu derinti tikrai iseis, bet tik iki 20 val./ sav.

 42.    Viktorija said,

  on Liepa 27th, 2012 at 17:52

  Labas:) Skaiciau, kad jau daug klausimu atsakiusi apie medicinos studijas Vokietijoje, bet norejau konkreciau paklausti pati. Baigiau 3 metus kauno medicinos universitete ir noreciau toliau testi studijas Vokietijoje. Kaip manai, ar daug moduliu uzskaitytu kuriuos jau baigiau, ir i ka daugiau atsizvelgia- i kreditu skaiciu ar i egzamino pazymi uz ta moduli? o gal svarbiausia bendras visu semestru vidurkis? Aciu uz atsakyma :)

  Sveika,
  moduliu uzskaitymas priklauso nuo daugelio faktoriu:
  1) visu pirma, kreditu skaiciaus, kuris turi buti ne maziau nei 6 ECTS (lietuviski kreditai padauginti is 1,5), isskirtinais atvejais 3 ECTS, kai vertinama daline paskaita. Tuo palyginama, kiek valandu studentas praleidzia universitete, seminaruose ir dirba savarankiskai.
  2) Lietuvos universiteto paskaitos arba, kitaip tariant, modulio aprasymas turi turinio atzvilngiu sutapti su Vokietijos universitete siulomo modulio aprasymu. Tam reikia tiksliai zinoti, koks paskaitos turinys. Ji reikia pateikti vokieciu/anglu (priklausomai nuo universiteto) kalba.
  3) Egzamino forma, jo trukme.
  4) Vidurkis turi mazai reiksmes. Gavus labai gera/ puiku (9 arba 10) ivertinima Lietuvos universitete, sunku gauti uzskaityma Vokietijoje, taciau su gerais pazymiais geresni sansai issidereti uzskaityma.
  5) Daug reiksmes turi pasiruosimas: retas universitetas tau is anskto gali pasakyti, kokie dalykai bus uzskaityti. Tu busi irasyta i pirmaji semestra, paskui gausi uzskaitymo lapa, su kuriuo eisi pas kiekviena profesoriu, kuris perzurejes isklausytu dalyku ivertinimus, aprasymus ir t.t. tau pasakys, ar tau bus uzskaitytas modulis. Siulau is karto pasidometi ir issistudijuoti paskaitu turini bei nebijoti pademonstruoti ismoktu ziniu.


  Sekmes! Jei dar turi klausimu, klausk!

 43.    V. said,

  on Rugpjūtis 6th, 2012 at 22:58

  Sveiki. Esu būsima abiturientė ir kuo toliau, tuo man darosi aiškiau, kad Lietuvoje neliksiu. Ir visgi apsvarsčius viską suvokiau, kad Vokietija man artimiausia (tiek artimųjų, tiek pačios vietos prasme). Na, ir pradėjau paiešką plačiose interneto platybėse. Vis dėlto iškilo vienas didelis klaustukas ir sakyčiau bėda. Vokiečių kalbos nemoku, anglų kalbos žiniomis tikrai nesiskundžiu. Visgi ar yra galimybė Vokietijoje studijuoti tik anglų kalba be jokio vokiečių kalbos žinių patikrinimo? Na, nes daugelyje kitų užsienio šalių tai yra įmanomas variantas.
  Labai lauksiu atsakymo.
  Ačiū.:)

  Sveiki,
  studijuoti anglu kalba imanoma, taciau tik vadybinej srity: ekonomika, tarptautine vadyba. Raktazodziai: International Business study in Germany ir t.t. Kitose mokslo sakose - vien anglu kalba studijuoti nera galimybiu, nebent privaciame universitete, sorry, bet nesidomejau… :-)

 44.    Viktorija said,

  on Rugpjūtis 12th, 2012 at 20:48

  Sveika!
  Labai nudziugau, kai radau tavo puslapi. Labai saunu, kad savanoriskai nukreipi zmones teisinga likme ir teiki reikiama informacija, nes Vokietijoje isgauti info man buvo labai sunku. Noriu studijuoti medicina Humboldt uni. Perskaiciau visus tavo komentarus, kuriuos rasei norintiems studijuoti medicina, taciau turiu dar kelis klausimus.

  1. Kai kreipiausi i Charite, man buvo pasakyta, kad turiu bewerbintis hochschulstart, o ne uni-assist, beje tas pats buvo sakyta 2 kartus, kai ten lankiausi. Del to labai pasimeciau, kai pamaciau, jog visiems rasei, kad jie turi bewerbintis uni-assist. Vadinasi Charite teikia bloga info?

  Ne, jie nemeluoja. Sio universiteto interneto psl. rasoma, kad ES-nariu abiturientai sulyginami su Vokietijos abiturientais, t.y. jiems taikomi vienodi registravimosi nuostatai - Online-registracija per ZVS. “Angehörige eines Mitgliedsstaates der Europäischen Union sowie Staatsangehörige
  aus Liechtenstein, Island und Norwegen sind deutschen Bewerbern gleichgestellt.
  Deshalb erfolgt die Bewerbung für zulassungsbeschränkte Studiengänge nur über
  die Zentralstelle für die Vergabe von Studienplätzen (ZVS). Die Bewerbung ist nur online möglich!”


  2. Turiu prasyma. Galetum paskaiciuoti mano bala? Tuose skaiciuoklese nelabai man kas gavosi. Visu metiniu turiu 10, tik liet, matematika ir chemija 9. Egzaminai(visi valst.): Liet 75, rusu 99, bio 74, chemija 55. Kokie mano sansai?

  Pagal metiniu rezultatus turetum 1.0, puiku ivertinima. Taciau kaip kiekvienas valstybinio egzamino skaiciuojamas, negaliu pasakyti, nes neturiu informacijos….

  2.1 Ar bus skaiciuojami visi laikyti egzaminai, ar tik bio ir chemija?
  2.2 Ar balui turi itakos A ar B lygis (is metiniu pazymiu)
  2.3 11 ir 12 metais nelankiau fizikos, o maciau, kad jos reikia skaiciuojant bala. Taigi gausiu maziau tasku, taip?

  Nezinau….

  3. Girdejau, kad bewerbintis galima turint B2. Ar visgi turiu islaikyti Daf arba DSH ir tik tada galiu bewerbintis?

  Bewerbintis galima tik turint lygi C1, kuris atitinka DSH-2 lygi arba TestDaF visose keturiose egzamino srityse gavus ivertinima ne mazesni kaip TDN4. Citata: “Alle Studienbewerber haben, so weit keine Befreiung erteilt werden kann, die “Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer
  Studienbewerber” (DSH) auf dem Niveau DSH-2 oder DSH-3 abzulegen.”

  4. Dabar lankau kursus Vokietijoje, B2 antras menuo. Ar turiu sansu,jei Lapkriti issilaikysiu Daf ir iki Sausio 15 bewerbintis? Ar speciau? Maciau, kad rasei, jog procesas uni-assist iki 6 sav. trunka. Matyt pritruktu laiko…

  Manau, kad turetum speti, taciau siuo atveju geriau kreiptis i universiteto studiju skyriu Berlyne ir pasiteirauti kaip ten kas. Jau gali priduoti dokumentus, kad bent jau butum iregistruota i duomenu baze. O kalbos sertifikata iteiksi ji gavus. Siulau priduoti studiju skyriui is kalbos mokymo institucijos gauta pazyma, jog tu ten kursus lankai ir egzamina lapkricio men. issilaikysi.

  5. Ar visa stijimo prozesa organizuoja uni-assist, ar turiu dar kazkur registruotis? Gal galetum apie tai truputi paaiskinti.

  Kadangi Uni-assist nebereiks registruotis, sis klausimas jau atsakytas.

  Jei nesunku, gal galetum atsakyti i el. pasta andrijevska888@yahoo.com
  Is anksto labai labai dekoju.


  Padaryta :)

  Viktorija
  Sekmes nuo Erikos :)

 45.    Gintare said,

  on Rugsėjis 10th, 2012 at 16:32

  Labas Erika,
  Dekui už pagalbą:) sėkmingai įstojau ir spalį jau pradėsiu savo studijas!!!
  Tik turiu dar vieną klausimėlį, žinau, kad atvykus gyventi į Vokietija reikia iškart (berods per savaitę) įregistruoti savo naują gyvenamąją vietą.
  Kur, kaip ir ko reikia?
  LG
  Gintarė

  Sveikinu, Gintare! Also, viskas yra imanoma! :)
  Iregistravimas atliekamas im Einwohnermeldeamt. Tau tereikia pasakyti savo adresa. Siulau siuo vizitu prasyti Auskunftssperre! Tai yra zyma registracijos metu, kad tavo adresas nebutu perduodamas tretiesiems asmenims, sprich Sektoms, reklaminems agenturoms ir taip pat GEZ!

  Apie GEZ: tai tarnyba, kuri reikalauja mokescio uz tv ziurejima ir radijo klausymasi. Patarimas: kai gausi is ju laiska, nes kazkada vis tiek jie tave suras :) Siulau nereaguoti i ju laiskus, o jei jau ir reaguosi, atsakydama, kad neturi jokiu prietaisu, neatidaryk jiems duru, nes jie nores tavo namus tikrinti! Nera jokio teisinio akto, kuris lieptu moketi uz televizija ar radija!

  Kuriame mieste istojai? Susimatytume :)
  Lg, Erika

 46.    Kamilė said,

  on Rugsėjis 17th, 2012 at 21:19

  Labas Erika,
  neseniai atsikrauščiau į DE, nes pradedu nuo Oktober studijas. Norėjau paklausti, kaip man su sveikatos draudimu daryti. Ar man pakanka to Europietiško sveikatos draudimo ar verčiau apsidrausti čia Vokietijoj? bet man begalo brangiai kainuotų, kiek žinau. Kaip tu darei?
  Vielen Dank im Voraus
  Kamile

  Labas, Kamile,
  Europietiskos korteles pakanka. Su ja ligos atveju eisi pas seimos gydytoja ir busi taip pat gerai priziurima, kaip normalus pacientas, net geriau :). Manau, kad tu pries matrikulation jau pridavei pazyma, kad esi apdrausta. Tau reikia pasirinkti Vokietijos draudimo bendrove, kuri perims sveikatos draudimo islaidas Vokietijoje ir jas perskaiciuos su Lietuvos lgoniu kasa. As jau 7ta semestra su Europos sveikatos draudimo kortele lankausi pas gydytojus. Kiekviena semestra tau tik reiks pasirupinti pazyma, kad studijuoji, ja siusti i Lietuva ir ten isversti i lietuviu kalba bei nunesti i ligoniu kasas, kad Europos draudimo korteles galiojimo laikas butu pratestas (isduoda nauja kortele).

  Sekmes, studijose! Parasyk, kuriame mieste!
  LG, Erika

 47.    Kamilė said,

  on Rugsėjis 22nd, 2012 at 01:18

  Labas Erika dar kartelį,
  Studijuoju Münster, o tu kur ir ką būtent? :)
  Dar norėjau paklausti dėl BAföG. Kas tai yra iš tiesų: studijų finansavimas ar kaip paskola? Kas gauna tą BAföG? Kiek žinau ne visiems duoda…
  Ačiū!
  LG Kamile

  Labas, Kamile,
  BAfÖG yra teikiamas ir Europos Sąjungos narių studentams (lietuviams), kuriems gali būti priskirtas vienas iš šių reikalavimų:

  * Antragstellerin hat bereits vor der Ausbildung in Deutschland
  gelebt und gearbeitet und eine berufliche Tätigkeit ausgeführt,
  die im inhaltlichen Zusammenhang mit der jetzt angestrebten
  Ausbildung steht.
  * Antragstellerin hat ein Recht auf Daueraufenthalt (nach dem
  Freizügigkeitsgesetz/EU).
  * Antragstellerin ist Kind eines Unionsbürgers der
  freizügigkeitsberechtigt ist, sind ebenfalls nach § 3 Abs. 1
  Freizügigkeitsgesetz/EU freizügigkeitsberechtigt. Dieser Fall
  liegt vor, wenn der Antragsteller noch keine 21 Jahre alt ist und
  seinen Eltern, die zur Ausübung einer Beschäftigung nach
  Deutschland reisen, folgt. Sollte die Freizügigkeitsberechtigung
  daran scheitern, dass der Antragsteller bereits 21 oder älter ist
  und keinen Unterhalt von seinen Eltern erhält, so bleibt der
  Anspruch auf BAföG weiterhin bestehen.
  * Antragstellerin ist mit einem freizügigkeitsberechtigten
  Unionsbürger verheiratet und folgt diesem in die Bundesrepublik
  Deutschland.

  Aš studijuoju in Kassel, ekonomikos mokslus, jau paskutiniam semestre :) ca. 200 Km. iki Münster, nėra jau taip ir toli :)

 48.    Gintare said,

  on Rugsėjis 28th, 2012 at 20:18

  Sveika,
  Istojau i Aachena:) truputi tolokai nuo Kasselio :)

 49.    Autika said,

  on Spalis 3rd, 2012 at 23:51

  Sveika, Erika.
  Noriu pradeti studijuoti Vokietijoje. Gyvenu cia jau du menesius, pries tai esu gyvenusi du metus. Dabar baigusi mokykla ( gimnazija ) Lietuvoje, grizau i Vokietija.. Nuo ko man reiketu pradeti? Vokieciu kalbos zinios nera labai stiprios, o ir ka tiksliai noriu studijuoti - nezinau :(( Prasau pagalbos…

  Labukas,
  visų pirma, patariu studijuoti siūlomas universitetų studijų kryptis, aprašymus, kaip kas yra dėstoma ir pan. Turi žinoti, kokiame mieste žadi studjuoti, kokios tame regione įsidarbinimo ir gyvenimo sąlygos ir pan. Aš negaliu už Tave nuspręsti, ką Tau studijuoti. Tu turi pati žinoti, kokie moksliniai dalykai Tau labiau patinka: kalbos, menai ar daugiau inžinerinės pakraipos mokslai ar medicina it t.t.
  Tai nusprendusi, pasidomėk išsirinkto universiteto pasiūlymais. Kiekvienas universitetas suteikia studijų planą, iš kurio Tu gali spręsti, kokiems mokomiesiems dalykams koncentruojasi universitetas, pvz.: ekonomikos studijavimas Chemnitz universitete sudėtingesnis nei Kasselyje, nes Chemnitz’as konzentruojasi į inžinierius.
  Tai nusprendusi siųsk registravimosi dokumentus į universiteto nurodytą dokumentų priėmimą vykdančią instituciją (pvz. pats universitetas, uni-assist.de ir pan.). Tam reikia ir kalbos mokėjimą patvirtinančio dokumento. Išsilaikyti kalbos kursus (TestDaF, DSH-II etc.), kurie pripažinti tinkamais, norint įstoti į Vokietijos universitetą, yra būtina. Tai tau padės is ieškantis darbo! Kartais jau pridavus stojimo dokumentus be kalbos sertifikato, tau daromos nuolaidos kalbos kursams laikytis tame universitete, į kurį Tu pretendavai. Čia jau reikia pasidomėti.
  Gavusi atsakymą dėl priėmimo turi pasirūpinti savo sveikatos draudimu, kuris Vokietijoje visiems privalomas ir būtinas, norint įstoti į universitetą. Tavo atveju nežinau, kur Tu apdrausta, bet kadangi jau gyveni Vokietijoje, problemų nebus.

  Sorry, kad vėlai teatrašiau. Rašau diplominį darbą, todėl mažai laisvo laiko… Sėkmės!
  LG, Erika

 50.    Manvydas said,

  on Spalis 7th, 2012 at 11:15

  Hamburgo universitetas vienas geriausių universitetų Vokietijoje.
  Pats studijavau ten 5 mėnesius per mainų programą Erasmus.
  Tiek dėstytojai, tiek studijų lygis stiprus.

 51.    Manvydas said,

  on Spalis 7th, 2012 at 11:18

  Beje, Erika kaip ten dabar situacija su Sprachdiplomu norint studijuoti Vokietijos universitetuose? Jis nebūtinas taip išeina, jei pwz nori studijuoti magistrą Vokietijoje? :)

  Sveikas, jeigu jau baigtos Bakalauro studijos Vokietijoje, tai vokiečių kalbos mokėjimą įrodančio sertifikato, stojant i magistro studijas taip pat Vokietijoje, pateikti, ar iš naujo laikyti, nebereikia.
  Jeigu Bakalauro laipsnis įgytas Lietuvoje, tuomet reikia išsilaikyti kalbos kursus, leidžiančius pagal Vokietijos stojimų reikalavimus, įstoti i antrąją studijų pakopą, t.y. magistrantūrą Vokietijoje.

 52.    Aliona said,

  on Spalis 30th, 2012 at 23:37

  Sveika. Norejau paklausti, Vokietijoje juk galima studijuoti ir anglu kalba ar ne? Tiesiog yada reikia laikyti IELTS Vilniuje? Tik zinoma pareiskimus jau taip pat rasyti I tam tikrus univerus. Gal zinai bent kelis pvz tokiu univeru? P.S. siuo metu esu 12-oke, ir dar vis esu apsisprendimo kely. Butu malonu sulaukti atsakymo;)

  Labas!
  Stai universitetai
  (rasti is DAAD psl. http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/de/?p=l&q=&degree%5B%5D=1&fos%5B%5D=1&fos%5B%5D=2&fos%5B%5D=3&fos%5B%5D=4&fos%5B%5D=5&fos%5B%5D=6&fos%5B%5D=7&fos%5B%5D=8&subject=0&lang%5B%5D=2&langDistribution=6), kuriuose galima studijuoti tik anglu kalba:

  Berlin
  Business Administration • SRH University of Applied Sciences Berlin •
  Business Administration, Focus on Renewable Energies • SRH University of Applied Sciences Berlin •

  Freiburg im Breisgau
  Bachelor of Liberal Arts and Sciences (LAS) at University College Freiburg (UCF) • University of Freiburg •

  Göttingen
  Molecular Ecosystem Sciences (BSc) • University of Göttingen •

  Ingolstadt

  International Retail Management • University of Applied Sciences Ingolstadt •

  Karlsruhe
  Carl Benz School Bachelor of Science (BSc) Programme in Mechanical Engineering • Karlsruhe Institute of Technology •
  Intercultural Management and Communication (BA) • Karlshochschule International University •
  International Business (BA) • Karlshochschule International University •
  International Marketing (BA) • Karlshochschule International University •

  Mannheim
  Binational Study Programme in International Business and Management • Baden-Wuerttemberg Cooperative State University Mannheim •

  Osnabrück
  International Management (BA) • University of Applied Sciences Osnabrück •

  Reutlingen
  BSc International Business • Reutlingen University •

  Soest
  Business Administration with Informatics • South Westphalia University of Applied Sciences •

  it t.t. - virsuje nurodytos nuorodos paieskos laukuose tereikia ivesti “bachelor” ir “english” kalba.

 53.    Emilija said,

  on Lapkritis 3rd, 2012 at 15:48

  Sveika! Internete netyčia aptikau šį tavo puslapį ir norėčiau paklausti kelių klausimų dėl studijų vokietijoje. Esu bet kokia kaina apsisprendusi ten studijuoti, žinau, jog norėčiau studijuoti Berlyne, Charite uni - mediciną.

  1. Už mėnesio laiko laikysiu mokykloje DSD II. Nerimauju. Jaučiuosi nepakankamai tvirta, kad išlaikyčiau visas dalis (ypač rašymą…) C1lygiu. Gal turi kokių patarimų, kaip galėčiau dar papildomai mokytis, į ką atkreipti dėmesį, ko vengti ir kita? Būtent rašymo dalyje.

  Sunku patarti… Taciau, pries klausant teksta gerai isiskaityk klausimus. Uzsirasydama klausimus papildomame lape trumpink pasisakymus. Stai keletas patarimu:

  http://erikagarbauskaite.blogas.lt/files/2011/03/tips20001.pdf
  http://erikagarbauskaite.blogas.lt/files/2011/03/dsh-tips0001.pdf

  Rasant rasini siulau atkreipti demesi i issireiskimus. Daznai gausi teksta, kuri sudaro grafikai, lenteles ir pan., kuriais remdamasi turi pagristi tam tikra nuomone, hipoteze. Atkreipt i tai demesi ir nepamirsk rasinyje islaikyti vadinamaji “roten Faden” (t.y. grazaus perejima nuo vienos minties iki kitos) tekste.

  Labiausiai pades mokymasis pagal senus egzaminu pvz.:
  http://erikagarbauskaite.blogas.lt/dsh-85.html
  DSH-II pavyzdiniai rasymo klausymo tekstai: http://erikagarbauskaite.blogas.lt/dsh-klausymo-testas-neu-294.html

  2. Jei nepavyktų išlaikyti DSD c1 lygiu, kada gi reikia laikyti TestDAF’ą (kurį mėnesį, kiek kainuoja)? Galbūt žinai jų vertinimo lenteles, kaip tie skaičiukai į lygius pavirsta?

  “TestDaF kaina yra 130 €. Lietuvoje šis egzaminas vyksta 6 kartus per metus Kaune Vytauto Didžiojo Universitete. Tikslius TestDaF egzamino terminus galima rasti cia”: http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-pruefung_termin.php
  Also, tie skaiciukai pasako, kokie tavo vokieciu kalbos gebejimai. Norint studijuoti Vokietijoje, reikalaujamas C1 lygis (DSH), arba kuris reiskia:
  http://europass.cedefop.europa.eu/de/resources/european-language-levels-cefr/cef-ell-document.pdf

  arba TestDaF: http://www.testdaf.de/teilnehmer/pdf/Niveau.pdf
  http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-info_nivea_stufen.php

  3. Metiniuose žadu turėti visus 10tukus, išskyrus dvi šakas, kuriuose turėčiau turęti 9. Pagal viską, mano balas turėtų būti 1,2. Tačiau esu girdėjusi, jog vokiečiai kartais apvalina tą skaičių iki 1,0. Ar taip būna, ar tai tik gandai?
  labai laukiu atsakymo! :)

  Apvalinimas priklauso nuo universiteto. Standartas Vokietijoje yra balai: 1,0; 1,3; 1,7; 2,0 ir t.t. iki 4,0, zemiau nei 4 skaitoma kaip neislaikyta ir vertinama 5,0.

  Falls das Ergebnis genau zwischen 2 deutschen Noten liegt, wird zur besseren Note gerundet, z.B.: 2,50 => 2,3 1,15 => 1,0 3,85 => 3,7

  Tarpiniai balai kaip 1,2 paprastai butu paprastame egzamine apvalinamas iki 1,3. Tavo atveju yra pazymiu vidurkis, todel manau, kad 1,2 ir liks 1,2. Sansai istoti tikrai dideli, todel koncentruokis ties vokieciu kalbos kursais!

 54.    Akvilė said,

  on Lapkritis 3rd, 2012 at 20:10

  Sveika :)

  na, iš pradžių. Seniai galvojau apie studijas užsienyje, ir kažkodėl akys pakrypo į Vokietiją. Bėda ta, jog vokiečių kalba man - antroji, o ir jos nelabai supratau. Dabar esu 11 klasėje, norėčiau sužinoti, ar kalbos mokėjimas daro didelę įtaką stojimui į šios šalies univerus? O gal yra kokie tarptautiniai universitetai, kurie moko ne vien vokiečių kalba? Kokie egzaminai BŪTINI norint stoti į mediciną Vokietijoj? Ir ar galima gauti nemokamą mokslą šioje šalyje?

  Ačiū už atsakymus:)
  Akvilė


  Labuka, norint studijuoti medicina Vokietijoje, butina moketi vokieciu kalba, nes vien anglu kalba destomos tik kelios paskaitos. Atsakydama i Alionos klausima suminejau keleta universitetu, kuriuose destoma tik anglu kalba. Paprastai tai buna verslo vadybos, ekonomikos, politologijos ir pan. mokslai. Medicina yra isimtis, kokie egzaminai stojant turi didele itaka, negaliu pasakyti.

  Visiskai nemokamo mokslo nera, taciau kai kuriuose Vokietijos federacinese zemese tereikia sumoketi administracini mokesti - apie 250 EUR pro semestra:
  http://erikagarbauskaite.blogas.lt/files/2011/10/karte.jpg

 55.    Egle said,

  on Lapkritis 7th, 2012 at 15:20

  Sveika :) Seniai domiuosi bakalauro studijomis Vokietijoje, tik dar turiu keletą klausimų. Gal žinai, ar įmanoma studentui visiškai be tėvų pagalbos išsilaikyt studijuojant?

  Sveikute, pasakysiu is savo patirties, kad be tevu paramos tikrai imanoma issilaikyti, taciau cia yra keletas “bet”:
  Jeigu negausi kambario universiteto bendrabutyje, bus brangoka. Pries pradedama studijas (taciau gavusi atsakyma apie priemima) turi susirasti buta (arba WG-kambari), kuri gauti uzsienieciui nera lengva. Paprastai nuomotojas su potencialiais nuomininkais nori susitikti, jiems svarbu ir tavo finansines galimybes (pajamos: pagal darbo sutarti, stipendija (BAFöG), kreditas ir pan). Daznai reikalaujama “Bürgschaft” t.y. garantija/ laiduotojai, kurie sumoka nuoma, jei tu jos nemoketum ir pan. Taip pat reikia tureti atitinkama pradini kapitala, kuris bus reikalingas someti buto “uzstatui” vadinamai “Kaution”, kurios dydis atitinka 2-3 nuomu kainas (apie 600 - 900 EUR) neiskaitant komunaliniu mokesciu. Kaution mokama pasirasius nuomos sutarti, per raktu perdavima. Issikraustant Kaution sumokama atgal, jei nera jokiu nusiskundimu is nuomotojo puses.

  Nes kiek domėjausi, maximaliai studentas gali uždirbti 400eurų, kurių pragyvenimui neužtenka, jei dirba daugiau - moka nežmoniškus mokesčius.

  Netiesa, studentai gali uzdirbti kiek tik nori (priklausomai nuo to, kiek darbdavys moka uz valanda, paprastai kaina svyruoja tarp 8-12 EUR), su salyga, kad per savaite dirbama ne daugiau nei 20val.
  t.y. per menesi uzdirbtum blogiausiu variantu 20×4x8=640EUR, numinusuojant Rentenversicherung (RV)(socialiam draudimui) 9%, t.y. 57,6 EUR lieka 582,40 EUR pragyvenimui. Kitu mokesciu EU-Studentai nemoka. Sveikatos draudima dengia Lietuva.

  Antra, ar studijų tvarkaraščiai paslankūs, t.y. ar įmonoma suderinti studijas ir darbą?

  Beveik visi universitetai (bent jau Vakaru Vokietijoje), siulo laisva studiju grafika, kuri susiderini pati. Daznai paskaitos vyksta po pietu, todel darba suderinti tikrai galima.

  Trečia, gal pati ieškojai darbo, ar žinai, ar sunku jį susirasti? (kalbu ne apie Berlyną, Munich, nes siuose miestuose i bakalauro studijas neistosiu). Kaip supranti, man pagrindinis klaustukas ir svyravimas tarp studiju Vokietijoje ir UK yra tik finansavimo klausimas. Ačiū labai už pagalbą ;)))

  As dirbau nuo pat studiju pradzios, keiciau darba tris kartus ir visus kartus buvau priimta is karto! Studentu iesko daug firmu, nes jie imonei pigiai kainuoja :) Patariu darbu rupintis dar pries stojant i universiteta. Jei zinai, kad gausi studiju vieta, tai nedelsiant ieskok darbo skelbimu.
  Mano patarimas: Siaip siulau stoti i KU, per ji vaziuoti pagal ERASMUS mainu, arba ERASMUS praktika programas i norima Vokietijos universiteta. Gausi labai gera stipendija, is kurios ir pasitaupyti iseina, susirasi draugu, galbut rasi pirmaji darbdavi, pas kuri pradetum dirbti ir tada perstotum i si universiteta. Ta kelia as pasirinkau, kuris man padejo be tevu paramos issilaikyti vienai Vokietijoje. P.S. To tikrai neplanavau, bet tai padejo, nes kai jau esi susipazinusi su uzsienio universiteto tvarka - lengviau apsispresti. Per ERASMUS semestra gali pasigalvoti ar tikrai nori studijuoti uzsienyje. Jei ne, tuomet grisi i Lietuva ir tesi studijas KU, nieko neprarasdama.
  Sekmes!
  LG, Erika

 56.    Benediktas said,

  on Lapkritis 10th, 2012 at 18:20

  Sveika Erika :),

  esu abiturientas ir, kaip priklauso, mąstau apie studijas :D Konkrečiau, galvoju studijuoti tarptautinius santykius ir žinau, kad tai yra viena populiariausių specialybių tarp užsieniečių. Lietuvoje nelabai norėčiau studijuoti, nes tėtis dirba Vokietijoje, Ingolstadt’e, o taip pat ten pat nori vykti ir mama, kai tik baigsiu mokslus. Ieškojau, kuriuose universitetuose galėčiau studijuoti, ir, visų pirma, ieškojau bakalauro studijų anglų kalba. Radau Heidelberg Schiller ir European University Munich universitetus. Jie yra tarptautiniai, ir, kiek žinau, tarptautiniuose universitetuose taikomos kitos mokslo kainos… Norėčiau paklausti, gal tu taip pat žinai kokių vokietijos universitetų, kuriuose galima studijuoti anglų kalba? Gal taip pat žinai ir universitetus, kuriuose galima studijuoti ir vokiečių kalba, nes apsidraudimui ketinu laikyti ne tik IELTS bet ir vokiečių kalbos tarptautinį egzaminą Goethe’s institute Vilniuje. Kokio lygio egzaminą būtina išlaikyti, kad galėčiau studijuoti vokiečių kalba?
  Labai ačiū! :)

  Sveikas, Benediktai,
  apie galimybe ir kuriuose universitetuose galima studijuoti anglu kalba, minejau Alionos komentare (zr. auksciau).
  http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/de/?p=l&q=&degree%5B%5D=1&fos%5B%5D=1&fos%5B%5D=2&fos%5B%5D=3&fos%5B%5D=4&fos%5B%5D=5&fos%5B%5D=6&fos%5B%5D=7&fos%5B%5D=8&subject=0&lang%5B%5D=2&langDistribution=6
  Noredamas studijuoti vokieciu kalba, issilaikyk egzaminus C1 lygiu - tai taip pat minejau paskutiniuose komentaruose, todel pasiskaityk :)
  Sekmes! Erika

 57.    Dovile said,

  on Gruodis 7th, 2012 at 13:21

  Sveika , Erika as baigiau kauno kolegija dabar studijuoju teise vdu noreciau paklausti ar yra vokeitijoje teises universitetas ir as labai sunku istoti ? ar atkreiptu demesi i tai kad esu pabaigusi koledza ar pridetu kazkiek balu?

  iskart aciu uz atsakyma:)

  Labas, Dovile,
  zinoma, kad Vokietijoje yra teises universitetu, kuriuose destoma vokieciu ir anglu kalbomis. Istoti nera lengva, dideli konkursai. Kolegijos baigimas nemanau, kad butu uzskaitytas, nes Vokietijos teise nelygu Lietuvos teisei. Lietuvoje lankytos paskaitos neprilygsta Vokietijos teises universitetu paskaitu turiniui. Beje, baigusi cia teise nemanau ar galesi sekmingai dirbti Lietuvoje.
  Kadangi as asmeniskai galiu palyginti Lietuvos ir Vokietijos teises paskaitu kokybe, tai ispeju, kad tikrai sunku ir nepalyginama…
  Gerai apsvarstyk savo pasirinkima!
  LG, Erika

 58.    Simona said,

  on Gruodis 29th, 2012 at 19:26

  Labas Erika,
  norėčiau paprašyti tavo patarimo.
  Aš 2007m. baigiau LŽŪU buhalterinės apskaitos bakalauro studijas, iki 2009m. dirbau pagal specialybę.
  2010m. išvažiavau į Vokietiją dirbti pagyvenusių žmonių slaugytoja, dabar dirbu kavinėje.
  Praėjo 2 metai kaip aš nedirbu buhalterijos srityje, todėl norėčiau čia Vokietijoje pagilinti savo žinias ir ieškotis darbo pagal specialybę.
  Mano klausimas būtų: nuo ko patartum man pradėti? Gal ieškoti praktikos, gal atlikti Ausbildung, o gal bandyti stoti į universitetą ir studijuoti 2-ą bakalaurą ar magistą?
  Labai ačiū!
  Laimingų artėjančių Naujųjų Metų! :)

  Visu pirma linkiu Tau sekmingu 2013-iuju metu!
  Del studiju: kaip ir teises srity, buhalterija Vokietijoje suprantama siek tiek kitaip. Siam mokslui butinos Vokietijos mokesciu politikos suvokimas, galioja kitokios apskaitos taisykles, nemanau, kad tavo diplomas bus uzskaitytas. Nesu girdejusi, kad butu galima Universitete studijuoti buhalterija.. nebent finansus. Patariu ieskotis Ausbildung. Tai butu gera pradzia, be to dideli sansai istoti, nes jau nemazai esi nuveikusi sioj srity. Bandyk ieskotis Ausbildung im Steuerbüro, ten gera galimybe po Ausbildung gauti darba. Taciau cia Tau paciai spresti. Patariu pasidometi visomis galimybemis. Galima stoti ir i ekonomikos studijas bei veliau pasirinkti finansu kvalifikacija. Su siuo diplomu Tau butu atviros visos imoniu durys ne tik buhalterijos srity.
  Parasyk, ka nusprendei.
  VG, Erika

 59.    Robertas said,

  on Sausis 6th, 2013 at 21:33

  Labas Erika,
  Dziaugiuoi, kad radau Tavo blog’a, nes radau daug naudingos informacijos apie studijas Vokietijoje. Bet kad ir kaip bebutu turiu pora klausimu.
  Esu baiges Klaipedos Kolegija, dabar neakivaizdziai studijuoju MRU (liko paskutiniai metai) ir ateinanti rudeni noreciau stoti Vokietijoje i The Academy of Media Arts Cologne (KHM) “Film/Directing for television”.
  Mokykloje mokiausi tik anglu kalba. Vokieciu klaba mokiausi tik Klaipedos kolegijoje 1,5 metu. Kadangi niekada neteko naudoti vokieciu kalbos praktikoje tai truputi esu uzmirses, bet as planuoju vaziuoti i Vokietija jau si pavasari, kad prisiminciau kalba, integruociausi i gyvenamaja vieta. Tai mano klausimai butu tokie:
  1. Ar butina man uzsiregistruoti-deklaruoti gyvenama vieta Vokietijoje tik atvykus, nors iki rudens ir nestudijuosiu? Taip pat nedirbsiu (gyvensiu is santaupu) ir apsitosiu pas draugus.

  Pagal istatyma, butina per 7 dienas deklaruoti gyvenama vieta. Tam tereikia tureti asmenini dokumenta ir uzpildyti anketa, be to, svarbu, kad Tavo registruotu adresu butu Tavo vardu pazenklinta pasto dezute, nes po registracijos gausi laisku is uzsienio reikalu tarnybos ir pan., del “Freizügigkeitsbescheinigung” pazymos isdavimo, kurioje nurodoma, kad EU pilieciams leidziama laisvai pasirinkti gyvenama vieta Vokietijoje. Tos pazymos tau reikes ieskant pastovaus buto. Kad gautum ta pazyma, Tau butina su savimi tureti Europine sveikatos draudimo kortele, kuri isduodama visiems Lietuvos studentams, studijuojantiems bet kurioje EU salyje dieninese studijose. Vokietijoje draudziama gyvent neturint sveikatos draudimo. Neturint lietuvisko draudimo, jis kainuoja studentams nuo 80 EUR/ men., dirbantiesiems - nuo 150 EUR/ men.

  Also, nesiregistruok, jei neturi svekatos draudimo pazymejimo, leidimo studijuoti, irodymo is ko pragyveni. Sie dokumentai bus privalomi pristatyti i uzsienio tarnyba tik deklaravus gyvenama vieta. Pirma istok, paskui tvarkykis draudima Lietuvoje, susirask finansavimo saltinius, kurie pades gauti pastovu buta. Tuomet gali zingsniuoti i Rathaus ir registruotis.

  2. Ar sunku istoti i sia Akademija?

  Nezinau…
  3. Ar yra kokie nors papildomi kursai kurie palengvintu mano stojima i Akademija?
  Nezinau…
  4. Ar yra kokios nors “GRIUK-MIRK” privalomos registracijos, tik atvykus gyventi i Vokietija?
  Kaip ir pirmam klausime atsakiau, pirma susirask pragyvenimo saltini ir pasirupink studiju leidimu, kad galetum gauti buta ir prisiregistruoti, be to susitvarkyk draudimo klausimus. Tuomet galesi priregistruoti masina, issiimti sozialversicherungsausweis ir pan. Viskas vyks palaipsniui.
  5. Kada geriausia pradeti tvarkyti papildomus dokumentus del stojimo (sveikatos draudimas ir panasiai)?
  Lietuvos draudima gausi tik tuomet, kai turesi leidima studijuoti Vokietijoje, t.y. pazyma is universiteto, i kuri istosi. Dokumentus galesi tvarkyti tik tuomet…
  Galiausiai gal gali rekomenduoti kita aukstaja mokykla, kurioje galeciau mokytis kazko panasaus.
  Pasiskaityk cia, gal sudomins:
  http://www.macromedia-fachhochschule.de/en/undergraduate-programs-ba/media-and-communication-design.html

  Gyvensiu Cologne, tai studijuoti noreciau sioje apylinkeje taip pat.
  Labai ACIU!
  Robertas :)

 60.    Aiste said,

  on Sausis 11th, 2013 at 11:47

  Labas,
  ketinu studijuoti žiemos semestre šių metų. Dabar ieškau informacijos politikos mokslams ir tarptautiniams santykiams Informacijos yra tiek daug, kad jau pasiklydau. Gal galėtum padėti. Nuo ko reikėtų viską pradėti? Kaip galima kombinuoti šituos mokslus? kiek domėjausi yra privalomi moduliai, jiems taip pat reikėtų užsiregistruoti. kaip užpildyti dokumentus ir kokių tiksliai dokumentų reikia? norėčiau studijuoti Fu Berlin arba Konstanz Universitete. Kur rasti informaciją su kokiu vidurkiu priima? dar labai domina bendrabučiai, kaip reikėtų jiems užsiregistruoti iš anksto? Būčiau labai dėkinga jeigu informaciją išsiųstum elektroniniu paštu.

  FU Berlin: Del studiju turiniu ir privalomu egzaminu negaliu nieko pasakyti, nes tiksliai nezinau ir nenoriu taves klaidinti, tikiuosi suprasi.
  Registruotis reikia per uni-assist.de, ten viskas detaliai isaiskinta:
  http://www.uni-assist.de/antragsformular.html
  http://www.fu-berlin.de/studium/studienorganisation/bewerbung/zulassung/zulassung-nicht-eu.html
  Vidurkiai, su kuriais gali istoti,pagal kiekviena saka: http://www.fu-berlin.de/studium/docs/DOC/ncliste.pdf
  Del bendrabuciu, klausk pas ju tiesiogiai:
  http://www.fu-berlin.de/einrichtungen/service/studierende/studentenwerk/wohnheim_studwerk.html
  http://www.studentenwerk-berlin.de/wohnen/isb/index.html

 61.    Dalia said,

  on Sausis 13th, 2013 at 11:06

  Sveika,

  Planuoju stoti i Vokietija magistro studijoms uz pusmecio. Galbut zinai ar yra galimybe aplikuoti i kokiai nors stipendijai gauti? Kiek teko girdeti, Vokietija noriai teikia stipendijas Baltijos saliu studentams. Galbut zinai, kur galima gauti daugiau informacijs apie tai? bet anglu kalba (as ne kaipdauguma vokiskai visiskai nemoku, bet mano studiju programa anglu kalba :))

  Labukas!

  Stiftungen, Stipendien, Zuschüsse etc.:
  http://www.deutsch-balten.de/156.html
  http://www.infobalt.de/html/studium___stipendium_.html

  Bandyk spustelt bent kelias nuorodas ir pesijungti i anglu kalba arba kvieskis pagalbos tu kurie moka vokiskai. Deja, bet daugiau negaliu padet. Partijos, kataliku ir tautieciu bendruomenes dalija daznai stipendijas.

 62.    Ugnė said,

  on Sausis 23rd, 2013 at 20:46

  Labas:) aš čia pasiskaitinėjau tai labai įdomu pasidarė ir norėjau paklausti ar dar atsakinėji ir galėtum
  padėti? :)

  Labas, atsakineju ir, jei galiu, padesiu :)

 63.    Laura said,

  on Vasaris 24th, 2013 at 11:58

  Sveika, labai džiaugiuosi kad radau tavo blogą, kuriame atsakinėji į klausimus :)
  1 semestrą studijuosiu Vokietijoje pagal studentų mainų programą ir iškilo bėda dėl pinigų išsiėmimo. Gal žinai ar (sakykim Berlyne) yra bankomatų, kuriais pinigus būt galima išsiimti lietuviška diabeto kortele (Swedbank)? Jei ne, ką daryti iki kol atsidarysiu vokišką sąskaitą?

  Pinigus gali issiimti bet kuriame Vokietijos bankomate. Tik tavo Swedbank saskaitoje pinigu i EUR nekovertuok! Manau, kad konvertavai i EUR, todel negali issiimti. Butinai laikyk litais!

  Taip pat, toks kvailas klausimas - kaip veikia metro sistema Berlyne? Ta prasme, kaip nusipirkti bilietus, ten yra kokie tai automatai? Metro planai internete atrodo klaidžiai, o man reikės kažkaip nuvykti į traukinių stotį iš autobusų stoties arba aerouosto….. :/

  To tau atsakyti negaliu… Siaip yra automatai, planai, kuriuose nurodyta kaip kas. geriausiai pades klausti vietiniu Berlyno gyventoju. :)

  Planai ir t.t.
  http://www.bvg.de/index.php/de/3213/name/Linien%2C+Netze+%26+Karten.html
  http://www.fahrinfo-berlin.de/Fahrinfo/bin/
  Kainos
  http://www.bvg.de/index.php/de/3200/name/Tickets+%26+Tarife.html

  Būčiau labai labai dėkinga, jei turėtum laiko man atsakyti.

 64.    Laura said,

  on Vasaris 24th, 2013 at 14:40

  Ačiū labai, nesitikėjau tokio greito atsakymo :)

 65.    Indrė said,

  on Vasaris 28th, 2013 at 21:26

  Labas! Koks šaunus blog’as!!! Kaip gaila, kad tik dabar jį atradau… Taigi, noriu labai daug ko paklausti… Visų pirma, aš esu abiturientė, planuoju studijas Vokietijoje, nes ten jau ketverius metus gyvena visa mano šeima, tik aš vienintelė likau Lietuvėlėje baigti gimnaziją. Pakolkas pažymiai mano geri (visi 10, tik matematika 8), jau laikiau DSD egzaminą, rezultatai aiškūs bus tik po kelių savaičių, bet tikiuosi visgi gauti C1, nes tikrai atsakingai šiam egzaminui ruošiausi (nors mano vokiečių kalbos žinios nėra ypatingai geros), tai pat laikysiu valstybinius lietuvių kalbos, matematikos, vokiečių kalbos egzaminus. Dabar aš žinau tik tai, kad noriu studijuoti http://www2.uni-frankfurt.de/de bioinformatiką, o informacijos ir žinių apskritai apie šį ir kitus universitetus ir stojimą neturiu praktiškai jokios, todėl, manau, vertėtų sunerimti. Todėl labai prašau pagalbos. Tiesą sakant net nežinau nuo ko pradėti.

  Visų pirma, kokių tiksliai man dokumentų reikia? Kaip pretenduoti į stipendiją ir kada?
  Registracija per uni-assist: http://www2.uni-frankfurt.de/38294718/infos_studienbewerber
  Dokumentai:http://www2.uni-frankfurt.de/38294851/verfahren#unterl

  ir taip pat registracijos blankas: http://www2.uni-frankfurt.de/38294834/downloads

  Kalbant apie pasą, teko girdėti ar skaityti kažkur, kad būtinai reikia Reisepass, tai reiškia, kad asmens tapatybės kortelė netinka?(šitas klausimas gan kvailas, bet visvien svarbus…)
  As turiu apskritai tik asmens tapatybes kortele. Kelioninis pasas nebutinas!

  Taip pat nesuprantu, kada reikia stoti, norint jau nuo šių metų spalio pradėti studijas? Kai tik gausiu atestatą, ar kažkaip anksčiau?
  Dokumentus susitvarkyk iki 15.07. für das Wintersemester (ziemos semestrui, t.y. Studiju prazia nuo spalio 1d.), svarbu kad tavo registraciniai blankai bei mokestis (43€) iki sios datos pasiektu uni-assist.de. Gausi susitart su sios istaigos administracija, kad atestata iteiksi pries pasibaigiant terminui, nes juk jis isduodamas birzelio gale.

  Kaip reikia gauti bendrabutį?

  Cia klausk tiesiogiai to universiteto international office.

  Ir ar yra mano nurodytame universitete kokia nors programa, kai galima intensyviai tarkime nors vieną semestrą papildomai dar mokytis vokiečių kalbos, kad išmokti tuos visus mokslinius terminus, kurių prireiks sėdint paskaitose?
  DSH-kursai, taciau cia bendri…: http://www2.uni-frankfurt.de/38426734/dsh1
  Cia galbut kursai… Bet seni duomenys… http://www.frankfurter-sommerkurse.de/
  Bandyk vel tiesiogiai international office klausti

  Iš anksto dėkoju už sugaištą laiką, labai tikiuosi atsakymo. :) Ir dar kartelį noriu pagirti už šį blog’ą. :)

 66.    Greta said,

  on Kovas 2nd, 2013 at 22:12

  Sveika,
  Ketinu jau nuo kitų mokslo metų pradėti bakalauro studijas Vokietijoje, tačiau norėčiau studijuoti verslą ir vadybą anglų kalba. Norėčiau paklaust ar galėčiau tokias studijas rasti Berlyne?

  Labukas,

  stai vienas universitetu, kuris siulo tarptautines vadybos bakalaura tik anglu kalba:
  http://www-en.htw-berlin.de/studying/study_programmes/programme.html?courseID=516
  http://www.htw-berlin.de/fileadmin/HTW/Zentral/DE/HTW/ZHV3_Studierendenservice/Studienberatung/Studieninfos/International_Business_BM.pdf
  Siaip cia forumas neblogas:
  http://www.ehow.com/list_6575834_list-english-universities-germany.html

  Sekmes!

 67.    Justas said,

  on Kovas 4th, 2013 at 19:39

  Labas, norėčiau didelės pagalbos, rošiuosi DSD1 ir šnekėsiu apie savo gyvenamąją vietą ir noėčiau kad padėtum išversti vieną tekstuką. Būčiau labai dėkingas.

  Labu, siusk i studijosde@googlemail.com, iki kada reikia?

 68.    Justas said,

  on Kovas 5th, 2013 at 17:10

  dekui, bet nebereikia :) bet dekui vistiek :)

 69.    Erika said,

  on Kovas 10th, 2013 at 22:19

  Gal galetum palikti savo el.pasta?:)

  Email parasytas tiesiai uz tavojo komentaro… ;)

 70.    Mykolas said,

  on Kovas 11th, 2013 at 20:21

  Labas,

  noriu studijuoti Vokietijoje. Kaip supratau stojimas vyksta per uni-assist. Tad bandau užsiregistruoti uni-assist ir pildyti savo aplikaciją. Ir iškilo toks klausimas..Kiek pasirinkimų/universitetų galima įtraukti stojant per uni-assist?

  Dėkui!

  Sveikas, Mykolai,
  ne visada privaloma stoti per uni-asist.de, todel pasiskaityk “Check-list” 3-ciaji punkta NACHLESEN, OB EINE BEWERBUNG ÜBER UNI-ASSIST NOTWENDIG IST: http://www.uni-assist.de/schritt-fuer-schritt-bewerben.html#

  “Bewerbungen von bestimmten Personengruppen oder für bestimmte Studiengänge bearbeiten manche Hochschulen nach wie vor selbst – dann dürfen Sie Ihre Bewerbung nicht an uni-assist schicken.

  Achtung. uni-assist kann irrtümlich eingereichte Bewerbungen – wenn Sie sich eigentlich bei der Hochschule direkt bewerben müssen – nicht an die Zielhochschule weiterleiten. In diesem Fall können wir nicht das komplette Entgelt zurücküberweisen, sondern müssen für den Verwaltungsaufwand pro Semester insgesamt 10 Euro einbehalten.”

  Tik tuomet, jei Vokietijos universitetas turi sutarti su uni-assist.de reikia ten pildyti prasymus.

  Gali registruotis kiek tik nori universitetu, taciau uz kiekviena registracija moki papildoma mokesti ir pildai atskira registracini blanka, kurie kartais skiriasi vienas nuo kito, skaityk 5-taji punkta 5. FÜR JEDE Hochschule EIN ANTRAGSFORMULAR AUSFÜLLEN: http://www.uni-assist.de/antragsformular.html


  Also, gehts los… :)

 71.    Kristupas said,

  on Kovas 20th, 2013 at 15:11

  sveika, Erika.
  Kadangi noriu sutdijuoti Voketyjoje turkiu keleta klausimeliu.

  1. Ar Voketyjoje atsizvelgia i Lietuviu islaikyta bala?

  Lietuvoje islaikyti balai verciami i Vokietijos pazymiu sistema. Abituros pazymiai uzkaitomi (nuo 1998). Pazymiai is zodiniu egzaminu (lietuviu ir uzsienio k.) bei valstybiniai egzaminai Lietuvoje atitinka Vokietijoje butinus laikyti egzaminus (http://www.gymnasium-glauchau.de/cms/images/stories/oberstb/oavo.pdf):

  (2) Im schriftlichen Teil werden Prüfungen in folgenden Fächern durchgeführt:
  1. Deutsch,
  2. Mathematik,
  3. Geschichte,
  4. eine Fremdsprache oder eine Naturwissenschaft, wobei die Fremdsprache auf
  grundlegendem Anforderungsniveau nicht schriftliches Abiturprüfungsfach sein kann.

  (7) Der mündliche Teil wird in vier weiteren Fächern gemäß § 45 Abs. 1 Satz 2 und 3 durchgeführt, die
  noch nicht schriftlich geprüft wurden.

  2. Ar yra siokiu tokiu sansu gerai islaikius Vokieciu kalba ir pastudijavus 1 metus lietuvoi pereiti Vokieciu universiteta?

  Zinoma, taip as dariau :) Jei nori daugiau info, rasyk man email.

  3. Jai imanoma pereiti tai ar ten bus suteiktos lengvatos uzsenieciui?

  Lengvatu nera! Jei nepakankamai moki vokieciu kalbos, bus sunkiau issilaikyti egzaminus, bet tau balu neprides. Taciau galioja tam tikra taisykle, kad uzsienieciams uz gramatines klaidas negalima zemint pazymio. Todel jei turinys ok, bet sakiniai siek tiek netaisyklingi, vis tiek gauni pilnus balus!

 72.    Ceslava said,

  on Kovas 21st, 2013 at 13:25

  Labas, Erika

  Pradejau ieskotis informacijos apie studijas Vokietijoje ir atradau tavo bloga. Labai saunu, kad yra zmoniu kaip tu, kurie suteikia tiek reikiamos informacijos.
  Mano situacija yra kitokia nes, nesu moksleive, o bakalaura turinti ir pagal specialybe dirbanti specialiste. Noreciau gauti aukstojo mokslo diploma, bet Lietuvoje neturiu jokio noro toliau studijoti, nes studiju mokestis neatitinka gautu ziniu lygio ir ne tik, tad dairausi i uzsenio universitetus, deja yra viena problema, ar galeciau su savo buhalteres diplomu testi studijas Vokietijoje. Tiesa sakant noreciau ne tik studijoti, bet ir kazka panasaus dirbti. Jeigu taip, tai i koki u-ta geriau butu istoti…. Jeigu gali parasyk prasau man i el. pasta, busiu labai dekinga. Aciu

  Sekmes!

 73.    Mykolas said,

  on Kovas 23rd, 2013 at 13:51

  Labas,

  bandžiau skaičiuoti savo pažymių vidurkį ir susidūriau truputį su tokia bėdele. Kaip reikia savo vidurkį paversti i vokišką vidurkį? Kokia yra formulė to vidurkio skaičiavimui?

  Sveikas, uzsienietiski pazymiai skaiciuojami dazniausiai pagal “bayerische Formel”, bet nuo kiekvieno universiteto priklauso. Issivesk tiesiog aritmetini visu pazymiu vidurki ir ivesk i sia programa, pries tai issirinkes sali (Litauen): http://bewerbung.uni-mannheim.de/rechner/index.php

  Dėkui už info!:)

 74.    Gabriele said,

  on Kovas 23rd, 2013 at 20:55

  Sveika,
  esu 4 kurso teisės studentė, baigusi universitetą norėčiau magistrą studijuoti Vokietijoje. Mano vokiečių kalbos lygis maždaug B2, anksčiau teko lankyti kursus Vokietijoje. Norėčiau paklausti, gal galėtum patarti nuo ko pradėti? ar tau teko laikyti kalbos egzaminą Lietuvoje norint stoti į Vokietiją?

  Labas, Gabriele,
  deja, tačiau Lietuvoje kalbos kursų nelankiau. Mano atveju - stojau per uni-assist organizaciją neturėdama kalbos mokėjimą patvirtininančio dokumento. Registracijos dokumentai buvo vis tiek priimti, tačiau su nuoroda iki registracijos pabaigos išsilaikyti kalbos kursus. Kreipiausi i Kaselio universitetą, kuriam sumokėjau 60 EUR už egzaminą, trukusį 4 val. plus kalbos testas. Pasiruošiamųjų kursų nelankiau, ruošiausi iš knygų.
  Atkreipk dėmėsį, kad ne visi kalbos ruošimo kursų sertifikatai pripažįstami Vokietijos universitetų. Viena garantuoju, kad sertifikatas iš Goethes-Instituto tikrai bus užskaitomas.
  Jei planuoji stoti į Vokietijos universitetą studijuoti magistro, tuomet pirma pasidomėk universitetais (http://www.uni-assist.de/uni-assist-mitglieder.html) ir jų reikalavimais, kurie tau padės orientuojantis, kaip ką daryti. Domėkis finansavimo - stipendijų (Stipendium, Stiftung für Studierende, Studienförderung) - galimybėmis ir laiku registruokis.
  Tikiuosi galėjau šiek tiek padėti.

 75.    Justinas said,

  on Balandis 11th, 2013 at 21:01

  Labas,
  mane domina magistro studijos. Ar yra kokia nors balu skaiciuokle stojant i magistro studijas? Ar pagal ka atrenka?
  Tiksliau mane domina verslo vadybos studijos? Gal ka nors parekomenduot galetum? :)
  Aciu
  Lauksiu atsakymo :)

 76.    Mykolas said,

  on Balandis 19th, 2013 at 22:16

  Sveiki,

  gal kas nors esate stoje/studijuojate/ar siaip pazistami su architekturos studijomis TU Berlin?man kilo klausimas ar reikia siusti jiems savo portfolio ir motyvacini laiska?nes niekur info apie tai nerandu..

  Perziurek sias nuorodas:
  http://studienberatung-architektur.planen-bauen-umwelt.tu-berlin.de/architekturstudium/
  http://www.studienberatung.tu-berlin.de/?id=15154

  “Der vollständig ausgefüllte und unterschriebene Antrag ist mit allen erforderlichen Unterlagen
  innerhalb der jeweiligen Bewerbungsfrist bei uni-assist e.V. einzureichen.”
  http://www.uni-assist.de/uni-assist-mitglieder.html

  Stojant i architektura registracija butina kaip nurodyta tinklalapyje, taciau jokiu papildomu cv ar pan. produoti nebutina, nes viskas vyksta per uni-assist. Ir dar: “…an der TU Berlin werden die Studienplätze nach 50% Abiturnote und 50% Wartezeit vergeben.”

  Dekui!:) Prasom :)

 77.    Elena said,

  on Balandis 29th, 2013 at 10:54

  Sveika, Erika,
  Esu 11-toke ir noriu stidijoti technikos mokslus Vokietijoje. Iš tavo blogo supratau, kad mokytis reiks tik vokiečiu kalba. Tačiau mano vokiečiu kalbos žinios labai prastos. Girdejau, kad Vokietijoje yra universitetu, kur metus laiko gali studijoti tik kalba. Gal gali pakomentuoti šiuo klausymu.

  Labas, Elena! Deja, tačiau norint studijuoti inžinerinėje srityje būtina mokėti vokiečių kalbą. Vokietijoje įmanoma studijuoti ir anglų kalba, tačiau tik privačiuose arba elitiniuose universitetuose, o tai bus be galo brangu…
  Kalbos kursus galima lankyti beveik visuose Vokietijos universitetuose, kurie turi filologijos katedrą. Detaliau konsultuokis universitete, į kurį žadi stoti.

 78.    Marius said,

  on Gegužė 13th, 2013 at 16:01

  Labas,

  Turiu klausimą dėl stojimo dokumentų. Galbūt teko girdėti, kokio dokumento reikia norint parodyti savo pažymių vidurkį (kalbu apie stojimą į magistro studijas) “proof of GPA”? Nes panašu, jog Lietuviško bakalauro diplomo priedo kopijos nepakanka (nors joje yra nurodyti pažymiai prie visų dalykų, bet nėra aiškiai užrašytas vidurkis).

  Sveikas, Mariau, atsakymą išsiunčiau į el paštą. Šiaip reikia prašyti dekanato išduoti pažymą apie tavo pažymių, bei bendrą laidos vidurkio santykį. Šiaip vidurkiai visada yra vedami, tik gaila atestate nefiksuojami.

 79.    Jurate said,

  on Gegužė 29th, 2013 at 11:15

  Sveika, Erika! Gal gali pasidalinti sava patirtimi su kalbos egzaminu? ka laikei? testdaf ar DSH? Rytoj turiu gauti savo pazymius uz testdaf … Labai isgyvenu… Kokius pazymius gavai?

  Laikiau DSH. TestDaF svarbu gauti ne mažiau nei 4 Niveau visuose testo dalyse.

 80.    Jurate said,

  on Gegužė 31st, 2013 at 15:26

  Tai va,testo rezultatai tokie : leseverstehen niveau 4,hörvestehen 5,mündliche Ausdruck 4,schriftliche auch 4. Nu tik klausimas kyla ar galiu patekt i uni ir kokias butent specialybes. laukia vargo vakariene.

  Atsakymas išsiųstas į el. paštą.

 81.    Kristina said,

  on Birželis 10th, 2013 at 22:17

  Sveika, turiu klausima del dokumentu legalizavimo, noriu studijuoti an der TU Berlyne bakalaura. Kaip turi atrodyti amtliches Beglaubung. Lietuvoje dokumentu (brandos atestato) kopijas patvirtino notaras ir verteja isverte. Man telefonu Studienberater sako , kad to neuztenka, reikia valstybinio patvirtinimo. Gal tu zinai kaip dokumentas atrodyti turi (gal apostiles reikia) ar reikia i kazkokia tai valstybine institucija eiti?

  Amtliche Beglaubigung (arba lietuviskai - notarinis liudijimas: http://lt.wikipedia.org/wiki/Notarinis_liudijimas) turi tureti tam tikra forma:
  https://www.uni-muenster.de/imperia/md/content/wwu/studierendensekretariat/die_amtliche_beglaubigung.pdf arba http://de.wikipedia.org/wiki/Beglaubigung


  Buna instituciju, kurios reikalauja ir Valstybinio dokumentu tvirtinimo (apostiles), t.y. notaro patvirtinti dokumentai buna patvirtinami Užsienio reikalų ministerijos (Konsulinio departamento).

 82.    Laura said,

  on Birželis 12th, 2013 at 00:38

  Labas Erika,
  Pirmiausia noriu pasidziaugti radusi toki puiku bloga :) Turiu keleta klausimu. Pernai Lietuvoje baigiau kolegija, studijavau turizma, poto isvaziavau i Vokietija, susiradau darba, gyvenu NR Westfalia, cia esu jau 3 men., dirbu viesbutyje. Taciau jauciu, kad baigiau ne tuos mokslus, kuriuos norejau ir vis pagalvoju apie studijas Vokietijoje medicinos ar veterinarijos srityje. Taigi kaip ir visiska priesingybe esamam issilavinimui.Mano vokieciu kalba ganetinai nebloga, taciau yra ir daug trukumu, esu laikiusi valstybini vokieciu kalbos egzamina. Kur patartum bandyti stoti i Berfufschule ar Uni? Gal esi girdejusi kokiu atsiliepimu apie sios srities univerus sioje zemeje? Ar reiktu man laikyti koki kalbos egzamina Vokietijoje? Ar imanoma istoti i medicina ir veterinarija jei esu laikiusi biologijos mokyklini egzamina? Jeigu gali, atsiusk atsakyma i el. pasta, is anksto labai dekoju :)

  Labas!
  Patarciau stoti i universiteta. Pirmas zingsnis - isigyk vokieciu kalbos mokejima patvirtinanti sertifikata, kurio reikia norint istoti i Vokietijos universiteta. Tai gali buti DSH-Test, TestDaF ir pan. Visa informacija rasi universiteto interneto svetaineje. Svarbu tureti vidurinio issilavinimo atestatu isverstas ir notariskai patvirtintas kopijas, kurias teks pateikti universitetui arba jo atstovui uni-assist.de. Stojant ziurima i bendra vidurki, todel del atskiru balu nesijaudink.

 83.    Meda said,

  on Liepa 9th, 2013 at 09:16

  Sveika, Erika,
  jau rudenį žengsiu į paskutiniąją 12 klasę ir vis intensyviau imu mąstyti apie studijas ir kurią šalį joms pasirinkti. Norėčiau sužinoti, kaip tu pati apsisprendei studijuoti būtent Vokietijoje? Kur ir kaip mokeisi vokiečių kalbos? Kokiame universitete mokaisi/mokeisi? kokią specialybę esi pasirinkusi ir ar ilgai kankinaisi, kol galiausiai pralaužei “vokiškuosius mokslo ledus”? Jei sugalvočiau mokytis Vokietijoje, ar man užtektų vokiečių kalbos žinių, jei šalyje užėmiau antrąją vietą vokiečių kalbos olimpiadoje? (nors tiesą pasakius nesuprantu kaip tai įvyko). Ar sunku įstoti į prestižiškesnius universitetus?Taip pat, galbūt žinai, ar yra kokių specialių paskolų mokslui, tokiomis pat geromis sąlygomis kaip kad Anglijoje? O galbūt įmanoma susirasti kokius rėmėjus ar panašiai? iš anksto labai dėkoju už atsakymą, būčiau dėkinga, jei atrašytum į e - mail’ą:)

 84.    Sandra said,

  on Liepa 19th, 2013 at 16:26

  Ar galima Vokietijoje studijuoti anglų kalba, mokant tik vokiečių kalbos pagrindus?

  Taip, galima. Vienas trukumas, kad specialybiu pasirinkimas ribotas. Anglu kalba galima studijuoti tik socialinius mokslus (ekonomika, vadyba ir verslo administravima ir pan.).

 85.    Jurate said,

  on Liepa 22nd, 2013 at 18:26

  Sveika,Erika,
  Vel tau trukdau. Turiu svarbu klausima: gavau 2 Zullasung für Uni, dar keliu laukiu. Vienas is ju Uni Heidelberg,tai va,klausimas toks: ar man imanoma gaut Baföga jei esu EU PILIETE, paramos neturiu is tevu,tevas yra mires. Ar cia jau reiketu tvarkyt Lietuvoje tokius dalykus?

  Labutia,
  sorry uz paveluota atsakyma. Tavo klausima ir as svarsciau, nes buvau lygiai toj pacioj situacijoj bei konsultavausi. Norint gauti Bafög, reikia buti Vokietijos piliete arba atitikti viena siu kriteriju, esant EU valstybes nares piliete (ciatata laisko is institucijos, reikiancios BaföG):

  * Antragstellerin hat bereits vor der Ausbildung in Deutschland gelebt und gearbeitet und eine berufliche Tätigkeit ausgeführt, die im inhaltlichen Zusammenhang mit der jetzt angestrebten Ausbildung steht. (Pries istodama i universiteta jau gyvenai bei dirbai Vokietijoje bei darbas buvo susijes su mokslo kryptim)
  * Antragstellerin hat ein Recht auf Daueraufenthalt (nach dem Freizügigkeitsgesetz/EU). Kad butu isduodama Daueraufenthalts-pazyma (nors dbr jos nebereikia, taciau tai vis vien dar privaloma) reikia buti imokejus i socialini draudima 60 menesiniu imoku, t.y. 5 metus dirbus.)
  * Antragstellerin ist Kind eines Unionsbürgers der freizügigkeitsberechtigt ist, sind ebenfalls nach § 3 Abs. 1 Freizügigkeitsgesetz/EU freizügigkeitsberechtigt. Dieser Fall liegt vor, wenn der Antragsteller noch keine 21 Jahre alt ist und seinen Eltern, die zur Ausübung einer Beschäftigung nach Deutschland reisen, folgt. Sollte die Freizügigkeitsberechtigung daran scheitern, dass der Antragsteller bereits 21 oder älter ist und keinen Unterhalt von seinen Eltern erhält, so bleibt der Anspruch auf BAföG weiterhin bestehen. (Tavo tevai atitinka auksciau mineta kriteriju, kol tau sukako 21 metai ir pries pradedant stusijas? Jei tai ivyko jau po 21 gimtadienio i taves tevai nebefinansuoja, tai taip pat mokamas Bafög).
  * Antragstellerin ist mit einem freizügigkeitsberechtigten Unionsbürger verheiratet und folgt diesem in die Bundesrepublik Deutschland. (Istekejusi uz vokiecio? :) )

  Siaip siulau kreiptis i Stiftung del stipendiju. Tam reikia labai anksti pretenduoti. Kreipkis ir i DAAD. Gali ir darbuotis, studentu darbu yra labai daug. :)

  Sekmes, Erika

  -

 86.    Auguste said,

  on Rugpjūtis 28th, 2013 at 12:20

  Labas, Erika,

  Kaip suprantu, tau teko atlikti keletą profesionalių praktikų Vokietijoje (gal netgi Erasmus praktika?). Nes štai, aš taikausi į Erasmus praktiką būtent Vokietijoje (na jei nerasčiau ten tai imčiau ir Austrijoje). Kokie būtų tavo patarimai, kokie tie pirmieji žingsniai, kaip pačiam susirasti praktiką? kiek žinau, tenais daug smulkių ir vidutinių įmonių, tad kaip jų ieškoti, ką jiems rašyti maždaug, kad priimtų? ir gal yra kažkokie vokiečių tinklalapiai tam? na, gal kažką gali patarti? :) na, nuo ko pradėti, koks tai procesas ir pan.? studijuoju ekonomiką/verslą. Ir norėčiau apmokamos praktikos, jei negaučiau Erasmus stipendijos, taigi ar realu? berods per mėn minimaliai jie turi praktikantui mokėti 670? Ir kaip dėl kalbos - ar norint pakliūti į praktiką reikia išsilaikyti prieš tai TesDaF? na aš mokykloje mokiausi 6 metus vokiečių, dar unike turėjau 1 semestrą, nuo rudens ketinu vėl eit, bet jaučiu, kad lygis tai nėra toks jau aukštas.. na bet visi tavo patarimai labai laukiami ir pravers ! lauksiu, :) labai dėkui iš anksto ! p.s. šiaip būtų gerai, jei į emailą atsakytum :)

 87.    Ernesta said,

  on Rugsėjis 23rd, 2013 at 21:31

  Labas Erika!
  Jei galėtum man pagelbėti būčiau be galo dėkinga :) Žodžiu daug ieškojau, bet labai prastai sekėsi šioj painioj sistemoj susigaudyti kokie (egzaminų) reikalavimai norint stoti į Vokietijos univerą ( pvz.: Kielio). Radau tik nc pažymiu vidurkio reikalavimus. Taigi, vis dėl to į ką kreipia dėmesį? Ar į pažymius, ar egzus? Ar abu? Aš noriu studijuoti farmaciją….bitte hilf mir!

 88.    Gabija said,

  on Rugsėjis 29th, 2013 at 15:33

  Sveika, Erika!

  Labai šaunus blog’as, todėl nusprendžiau pasikonsultuoti ir paprašyti pagalbos dėl praktikos paieškos Štutgarte :) Baigiau Lietuvių filologijos ir slovėnų kalbos specialybę Vilniaus universitete, o dabar studijuoju Liublianos universitete Sociologijos magistrą - Organizacijų, žinių ir žmogiškųjų išteklių vadybą. Deja, vokiečių kalbos nemoku, tačiau labai noriu susirasti praktiką 4-5 mėnesiams Štutgarte ir taip, tikiuosi, kad tai bus geras spyris išmokti vokiečių kalbą. Gal galėtum ką nors patarti, kur ieškoti, ir ar įmanoma naiviai be vokiečių kalbos kažką susirasti? Labai labai dėkoju!

  Labas, Gabija!

  Sunkus tavo atvejas, bet visuomet yra išeitis. Jei studijuoji Slovėnijoje, tai, manau, kad moki ir anglų kalbą? Nes ja kalbama kiekvienoje firmoje. Kitaip bus sudetinga… Siusk cv anglu kalba, atvirai nesakydama, kad sieki praktikos norint ismokti vokieciu kalba, o geriau norint pazinti ekonomiskai veiklios bendroves operatyvu darba ir pan. Butinai pridek sertifikatus/ darbo rekomendacijas ir pan. anglu ar vokieciu kalbomis. Rimta nuotrauka buna privalumas.

  Stai sarasas didziausiu imoniu Stutgarte:

  http://www.region-stuttgart.de/sixcms/detail.php/239793

  Stai keli forumai, kuriuose tik praktikos siulomos sio mieste ir jo rajone:
  http://www.praktikum.info/praktikumsplatz/stadt/stuttgart
  http://www.meinpraktikum.de/praktikum/in/stuttgart

  Sekmes!

 89.    Diana said,

  on Lapkritis 4th, 2013 at 17:31

  esu pabaigusi LSMU medicinoje 4 kursus, planuoju studijas pabaigti Vokietijoje. Susirašiau su dauguma universitetų, tik dabar man iškilo didelis klausimas, ar dokumentus jiems turiu siųsti ar registruotis http://www.uni-assist.de, kai kurie universitetai man nurode kreiptis į http://www.brd.nrw.de. Būčiau labai Tau dėkinga, jei man paaiškintum. Jei gali atsakyk į e-mailą :)

  Labu, atsiprasau uz labai velu atsakyma. Tikiuosi, kad dar nevelu. Daug aiskinti nereikia: Registracija reikia vykdyti taip, kaip nurodo Vokietijos universitetas, nes kiekvienas ju taiko tam tikra registravimosi tvarka mokiniams/ studentams is EU(Europäische Union)-saliu.

 90.    Jonasxx said,

  on Lapkritis 29th, 2013 at 18:13

  Sveiki, prieš važiuojant studijuoti į Vokietiją norėčiau patobulinti sabo vokiečių kalbos žinias. Čia šiek tiek radau įmonių, kurios tuo užsiima http://www.vokieciukalboskursai.lt/, o gal mokytis internetu?

  Hi, sorry, seniai bebuvau prisijungusi… Darbai, darbai, darbai… Pries vaziuojant studijuoti i Vokietija, butina tureti kalbos mokejima patvirtinanti diploma, sertifikata ar pan. (Tam reikia atkreipti demesi i tai, kokiu Lietuvos instituciju isduoti kalba patvirtinantys pazymejimai priimti Vokietijoje.) Todel, jei jau ruosiesi mokytis vokieciu kalbos, geriau ten, kur isduodami tokie pazymejimai.

  Sertifikuotos institucijos yra sios:

  http://deutschzentrum.lt/vokieciu-kalbos-kursai/kalbos-lygiai/
  http://vikc.lt/lt/suaugusiems-48/vokiei-kalba-18
  http://www.goethe.de/ins/lt/vil/lhr/cli/lt6984249.htm

 91.    Paulius said,

  on Sausis 5th, 2014 at 20:08

  Labas, ar reikia Voketijoj vokisko paso norint teise studijuot? Dekuj :)

  Labas, vokiško paso nereikia, norint studijuoti bet kokią specialybę Vokietijoje. :)

 92.    Vanda said,

  on Sausis 7th, 2014 at 15:51

  Laba diena, Erika
  mano dukra šį pavasarį Anglijoje baigia bakalauro studijas. Ji nori stoti į Vokietijos verslo vadybos ar administravimo magistro studijas ir niekur nerandame kaip reikia kreditus konvertuoti. Vokiečiai prašo turbūt vokiškų. Skaitau tuos reikalavimus ir nelabai suprantu. Ir dar - ji baigia tarpatutinio turizmo vadybą, ar vokiečių universitetai su tokiu bakalauru priims į verslo vadybą. Erika, gal galite man atrašyti į mano emailą. Ačiū, pagarbiai

  Labas, Vanda, norint studijuoti magistrą Vokietijoje, bus vertinamas Bakalauro diplomas. Kadangi Jūsų dukra baigė studijas Didžiosios Britanijos valstybėje, bus vertinamas šios šalies akademinio laipsnio baigimo rezultatas.

  Šioje nuorodoje rasite pažymių vertimą į ECTS sistemą, bent apytiksliai pagal Paderborn universitetą: http://www.cs.uni-paderborn.de/fileadmin/Informatik/Institut/studium/material/NotenUmrechnungAuslandUniBonn.pdf Reikia tik atkreipti dėmesį į tai, kokia pažymių sistemą galioja Anglijos universitete, kuriame Jūsų dukra studijavo.

  Turiu pabrėžti, kad Didžiojoje Britanijoje baigus bakalaurą, ne visada diplomas pripažįstamas Vokietijoje. Kiekvienas universitetas pažymius vertina individualiai. Diplomą reikia pateikti nevertus pažymių į vokišką sistemą, nes šį procesą atlieka atitinkamo universiteto administracinis užsienio skyrius, arba tai vykdoma per atitinkamas institucijas, kaip pvz. uni-assist.de, kurie priima užsieniečių studentų prašymus studijuoti Vokietijoje bei tikrina pažymių bei baigimo atestatų tikrumą ir pan.

  Jei Jūsų dukra jau žino, kuriame Vokietijos universitete ji nori studijuoti, tereikia pasidomėti šio universiteto tinklalapyje, kokie reikalavimai yra taikomi kandidatams iš užsienio.

  Tikiuosi padėjau. Sėkmės!

 93.    Aquille said,

  on Sausis 7th, 2014 at 22:32

  Sveiki, norėčiau paklausti. Esu 10-okė šiuo metu ir jau reikės rinktis dalykus vėlesnėms klasėms, planuoju apie mediciną, kadangi turiu daug patirties joje, bet noriu paklausti, išsiverčiau savo skaitykim dabartinį vidurkį į vokišką ir jis gavosi 1.5 , ar su tokiu vidurkiu įmanoma įstoti į universitetą ar ne? Na aš nebandysiu stoti į tuos prestižinius universitetus, bet vis tiek įstočiau į mediciną, nes kiek skaičiau tavo blog’ą tai suprantu, kad man reiktų pasistengti. Na mano vokiečių mokytoja gyveno vokietijoje ilgą laiką ir kiek ji bendravo su vokiečiais tai sakė, kad jie nėra jau labai “proto guzai” ir į mediciną nėra labai didelio konkurso. Bet gal mano motyvacinis laiškas, kad turiu daug patirties medicinoje padėtų man įstoti. Žinau, kad dar anksti galvoti, bet tiesiog labai domiuosi tuo nes vis dėl to gal ir kitą kryptį rinksiuos jei labai sudėtinga :) ačiū

 94.    Viltė said,

  on Sausis 12th, 2014 at 22:09

  Hallo! Ištikrųjų turiu labai daug klausimų, todėl norėčiu tavęs paprašyti, kad parašytum man į el.paštą, jei įmanoma, nes tavojo niekur neradau. :-) Labai lauksiu!!

  Atlikta

 95.    Evaldas said,

  on Vasaris 11th, 2014 at 19:29

  Sveiki,
  Norėčiau paklausti apie “ausbildung” studijas Vokietijoje. Norint studijuoti “ausbildung” pakanka tik abitūros baigimo atestato? Kokį egzamina kalbos reikia išlaikyti norint ten studijuoti c1 ar užtenka b2?
  Ar yra galimybe studijuoti “ausbildung” anglu kalba? Ar reikia baigimo atestatą išversti į vokiečių kalbą ir ar ji reikia tvirtinti?
  P.s. Esu susidomėjęs tourismus ausbildung studijomis.
  Jei galite parašykite atsakymą į emaila.
  Ačiū

 96.    Karina said,

  on Kovas 4th, 2014 at 15:00

  Sveiki,
  Norėjau paklausti ar žinote kokių universitetų aplink Kiolną, kur būtų galima studijuoti anglų kalba?


  Laba, stai nuoroda (tikiuosi veikia):

  https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/studiengang/de/?search%5Bdegree%5D=all&search%5Bsubject%5D=&search%5Belang%5D=2&search%5Badmissionsemester%5D=all&search%5Bcity%5D=K%C3%B6ln&search%5B_token%5D=b6fca7a9bcd321e2cd5949094b66a5f74a220d6d&search%5Binsttype0%5D=1&search%5Binsttype1%5D=1&search%5Ba%5D=result&search%5Blang%5D=de

 97.    Kristina said,

  on Kovas 19th, 2014 at 09:40

  Labas, galbūt tu žinai, ar Lietuvoje yra agentūrų, tvarkančių stojimo dokumentus į Vokietiją.

  Kiekvienas Vokietijos universitetas nustato individualiai, kaip priimami prasymai norint studijuoti Vokietijos universitete: dokumentai (Vokietijos ir uzsienio studentu) gali buti priduodami tiesiogiai universitete, per http://www.uni-assist.de ar kitokias organizacijas (priklausomai nuo profesijos), t.y. reikia pasidometi universiteto tinklalapyje, kuriame VISADA buna nurodyti stojimo reikalavimai.

  Taip pat, jeigu aš esu Vokietijos pilietė, ar man reikia laikyti vadinamąjį Sprachdiplom’ą? 8 metus mokiausi vokiečių kalbos mokykloje, o paskutinius keturis – lietuvių. Dėl to pavėlavau išlaikyti šį egzaminą. Ačiū labai

  To gerai pasakyti negaliu. Sakyciau, kad nereikia, bet cia, manau, deretu pasidometi paciame universitete, i kuri zadi stoti: Die Zulassungsvoraussetzungen müssen ja erfüllt sein!

 98.    Jūnė said,

  on Balandis 6th, 2014 at 14:24

  Sveiki, Erika,

  Norėčiau paklausti, o kuo tos studijos prestižiniuose universitetuose skiriasi nuo kitų studijų universitetuose, reikalaujančiuose mažesnio NC? Ar juose vyksta daugiau įdomių projektų? Vėliau yra geresnės sąlygos įsidarbinti? Ar tai reiškia, kad juose ir studijuoti daug sunkiau? Pagal savo stojimo balą galiu pretenduoti į daug aukštųjų įstaigų, siūlančių mano norimą specialybę psichologiją, todėl kyla daug dvejonių. Iš anksto didelis AČIŪ!

 99.    Erika said,

  on Balandis 19th, 2014 at 19:59

  Sveiki,norėčiau paklausti apie baudžiamosios teisės studijas Vokietijoje.Kokių egzaminų tai reikalauja ir kokio vokiečių kalbos lygio pakanka (b2)?Ir kokie teises universitetai yra geriausiai vertinami ten?Labai ačiū už atsakymą.

 100.    Jurgita said,

  on Gegužė 14th, 2014 at 23:40

  Sveika,

  visai netikėtai aptikau šį forumą.. Ta proga ir aš pateiksiu klausimą!

  Studijuoju Vokietijoje. Negaunu nei Bafog, nei Wohngeld, žodžiu jokios finansinės paramos iš valstybės.. Ar yra dar daugiau kelių ar gal žinai kokių programų? Mano šeimoje Lietuvoje daug reikalų netikėtai pasunkėjo, tad mane spaudžia nemenkos finansinės bėdelės.. Kas blogiausia, studijoms mažai laiko lieka.. nepasimokau pakankamai :( Dirbu šalia studijų, turiu netgi du Mini-Job, bet studentams negalima viršyti 450 Eu/mėn…
  Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.

  Labas, Jurgita,
  netiesa, kaip studentas gali uzdirbti, kiek nori, jei dirbsi ne daugiau kaip 20 val per sav.! Bent as visa bakalauro studiju laikotarpi dirbau kaip studente, nes jokios “extern” finansines paramos neturejau.
  Also, tai butu vadinamasis Werkstudenten-Job, kuris taip ir registruojamas finansu ir t.t. tarnybose. Isvada: Nuo brutto algos bus nuskaiciuojamas 9,9 % Rentenversicherungsbeitrag (siaip 20 %, bet darbdavys perima puse sumos ir tau tie likusieji 10% nenuskaiciuojami nuo algos),pvz. uzdirbant 1000 EUR atitinka 99 EUR ir i rankas gauni apie 900 EUR. Studentu alga daznai buna ne mazesne nei 9 EUR/h, todel uzsidirbti galima neblogai! Norint gauti toki darba reiketu pasidometi didesniuose bendrovese, ten daznai buna siulomos tokios darbo vietos bei jos moka geresni valandini atlygi.
  Del stipendiju yra sunkoka, nes jos daznai teikiamos tik pradejusiems studijuoti studentams, todel jei jau esi 3-5 ir aukstesniame semestre, gauti stipendija tikimybe bus mazoka… Nebent jei rasysi baigiamaji darba, pasiieskok fondu, kurie teikia stipendijas darbo rasymo laikotarpiui sudominus baig. darbo tema.

  Duomenu bazes stipendijoms gauti:
  http://www.stipendienlotse.de/
  http://www.stipendiumplus.de/startseite.html
  http://www.mystipendium.de/
  https://www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/de/21148-stipendiendatenbank/
  http://www.bildungsserver.de/Foerderungsmoeglichkeiten-fuer-auslaendische-Studierende.-Stipendien-2416.html

 101.    Ernis said,

  on Birželis 22nd, 2014 at 16:47

  Labas, Erika,

  Turiu klausimėlį, turiu kolegijos diplomą kuriam dabar darau Anerkennung pas Ingenieur Kammer, jau mėnuo praėjo, kolkas jokio atsakymo. Kiek normaliai užtrunka laiko šitas procesas?
  Kitas klausimas ar su kolegijos diplomu galima iš karto stoti į magistratūrą?
  Dėkuju už atsakymus.

 102.    Lina said,

  on Liepa 12th, 2014 at 20:00

  Norėčiau Vokietijoje studijuoti teisę.Norėčiau paklausti ar visuose universitetuose reikalaujamas egzaminas norint patekti į šias studijas ?Nes Berlyno universitete to reikalauja .Ir ar sunku jam pasiruošti ?
  Labai tikiuosi,kad atsakysite ir dėkoju už pagalbą .

 103.    Laura said,

  on Rugpjūtis 3rd, 2014 at 13:51

  Labas , Erika,

  Norėčiau Vokietijoje studijuoti ekonomiką, finansus arba tarptautinį verslą būtent anglų kalba. Gal galėtum pasakyti, ar yra galimybė mokytis šias studijas nemokamai anglų kalba Frankfurte arba Berlyne ir kokiuose universitetuose? Iš anksto dėkoju.

 104.    Viktorija Danieliūtė said,

  on Rugsėjis 29th, 2014 at 20:21

  Sveika, Erika.

  Esu abiturientė, mokausi Vilniaus licėjuje. Norėčiau Vokietijoje studijuoti veterinariją. Norėčiau paklausti, gal žinai, kaip yra su praktika, stojant į veterinariją? Žiūrėjau universitetus UK, ten prašo 10 savaičių praktikos prieš stojant, galbūt Vokietijoje yra kitaip? Iš anksto ačiū už atsakymą:).

 105.    Agne said,

  on Spalis 7th, 2014 at 19:14

  Labas, Erika.

  Tavo blogas yra unikalus, tiesiog nuostabu, jog padedi nepasimesti stojimo subtilybių virtinėj.
  Pati jau esu dalyvavusi Erasmus mainų programoje Vokietijoje, tačiau tik vieną semestrą.
  Šiais metais baigiau Dailės Akademiją ir dabar bandysiu siųsti paraiškas į kelias Meno Akademijas.
  Mano klausimas būtų, ar galiu tikėtis gauti studijų paskolą iš Bafög jau turėdama vieną ( lietuvišką) bakalaurą ir stodama į antrą Vokietijoje?
  Gal galėtum trumpai papasakoti apie paskolos grąžinimo ir gavimo sąlygas?

  o gal mažne mano atveju būtų net įmanoma pretenduoti į kokią nors stipendiją?
  DAAD kalbama tik ape stipendijas jau studijuojantiems arba stipendijas vasaros kalbos kursams.

  Ir dar, čia įklijuosiu ištrauką iš Akademijos puslapio:
  “Wer sein Schulabschlusszeugnis [oder einen ersten Studienabschluss]
  im Ausland erworben hat, muss sich bei der Arbeitsund
  Servicestelle für Internationale Bewerbungen uni-assist in
  Berlin bewerben, denn dort werden die Zeugnisse und Sprachnachweise
  [für die deutsche Sprache] der Bewerberinnen und
  Bewerber für ein Studium an der Kunsthochschule Kassel/
  Universität Kassel geprüft.” - tai čia gaunasi, jog šiaip nusiųsti išversto atestato, dar būdama Lietuvoje, negalėsiu, taip išeina?
  Ar čia reikia nusiųsti į tą uni assist visus dokumentus ir jie jau patys siunčia į pasirinktą mokymo įstaigą,
  ar kaip nors “konvertuoją” lietuvišką atestatą į vokišką, ehm, net nežinau, vertinimo sistemą ir nusiunčia atgal. Žodžiu, kaip tas uni assist veikia išvis?

  Ačiū iš anksto

 106.    kristina said,

  on Sausis 3rd, 2015 at 18:24

  ar pabaigusi medicinos ir vadybos ir verslo studijas lietuvoje galesiu dirbti vokietijoje su siomis profesijomis? ar man reikia vokietijoje man reikia baigti sias studijas?

  Labas, Lietuvos universitete baigtos studijos yra užskaitomos Vokietijoje, todėl yra įmanoma dirbti ten pagal Tavo įvardytas specialybes.

 107.    Edvinas said,

  on Sausis 5th, 2015 at 17:12

  Servus Erika, susidomėjau Tavo klausimynu ir turiu Tau klausimą. Šiuo metu gyvenu ir dirbu Bavarijoje šalia Miuncheno. Norėčiau studijuoti, tačiau mokslo įstaigų aplink Miuncheną tikrai daug, todėl sudėtinga pasirinkti. Klausimas būtų toks - mano amžius pakankamai jaunas, tik 45 metai ir turiu teisės mokslų bakalaurą. Paskutiniu metu Lietuvoje teko stipriai darbuotis Schutz/Sicherheit srityje ir manau esu šios srities specialistas. Ką galėtumei man patarti, kokią mokslo įstaigą pasirinkti. Šiuo metu bet koks patarimas man naudingas. Tiesa, kalbos lygis deja B1, baigiau Integrationskurs. Būtų malonu gauti atsakymą į mano emailą, jaučiu kad turėsiu dar daaaaaaaug klausimų. Iš anksto dėkoju, pagarbiai Edvinas.

 108.    JurgitaMak said,

  on Sausis 7th, 2015 at 12:00

  Sveika, Erika,

  tikrai pasiskaičiau kitų studentų, abiturientų klausimus dėl studijų Vokietijoje, daug sužinojau.
  Gundausi išdrįsti ir pati studijuoti Vokietijoje. Tačiau man baisiausi visi tie popieriniai reikalai.
  Turiu klaisimėlį, nežinau ar žinosi, o gal kaip tik čia tik man toks neprotingas klausimas kyla :D
  gal čia tiesiog reikia skambinti į kokią valstybinę įstaigą paklausti. Na nesvarbu, paskaičiau čia tokį straipsniuką
  http://www.bv-translations.eu/dokumentu-vertimai-2/ dėl dokumentų ir noriu pradėti viską tvarkytis po truputėlį tik nesuprantu ar savo
  dokumentus visus užteks, kad patvirtinsiu pas notarą ar reikia ir apostille pažymos? Ar čia tas pats? O gal nereikia versti apskritai?

  Dėkoju iš anksto, pagarbiai, Jurgita

 109.    Laura said,

  on Kovas 18th, 2015 at 15:42

  Labas Erika, taigi noriu sieti savo ateitį su Vokietija, kadangi ten gyvena mano tėvai ir belikau tik aš viena. Esu dvyliktokė ir dar net nelabai žinau ką būtent norėčiau studijuoti :/ Šiaip domina bankai tačiau aš nelaikau matematikos išvis kaip egzamino nes neprivaloma dar šiais metais. Laikau istoriją, lietuvių, vokiečių bei anglų. Įdomu būtų sužinoti iki kada vėliausiia galima išsiųsti dokumentus į Vokietiją, ir kokių dokumentų reikia.
  Atsakyk į el. paštą :)

 110.    Kamile said,

  on Balandis 6th, 2015 at 17:44

  Labas. Neseniai pradejau dometis studijomis Vokietijoje. Esu apsisprendusi studijuoti logistika, tik nezinau, kuriuose universitetuose galima tai daryti. Vokieciu kalba nekalbu visiskai, nes mokykloje mokinuosi tik anglu ir rusu. Taigi studijos man priimtinos TIK anglu kalba. Kurie universitetai siulo logistikos studijas anglu kalba ir nemokamai(nes kiek esu girdejusi kai kurie universitetai yra mokami)? Jeigu gali atrasyk i gmail, is anksto labai labai aciu!!! Ir dar kaip su egzaminais??

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 111.    Urte said,

  on Balandis 15th, 2015 at 17:57

  Sveika, Erika, labia apsidžiaugiau radusi tokį blogą. Turiuuu labaaaai daug klausimų. Dabar esu dešimtokė ir planuoju laikyti 5 egzaminus: matematikos, anlgų, lietuvių, biologijos ir chemijos. Norėčiau Vokietijoje studijuoti mediciną. Stojant reikia dalykų vidurkių ar egzaminų rezultatų? Kaip suprantu mokslas Vokietijoje yra nemokamas, nepaisant nedidelių semestro mokesčių? Nieko tokio, kad nelaikau vokiečių egzamino? Kokį vokiečių kalbos testą reikia išlaikyti norint studijuoti? Nuo 6 klasės mokausi vokiečių, bet žinios nera labia aukšto lygio, tad turėčiau mokytis papildomai. Daug galimybių studentui susirasti darbą? Ar ne per sunku ir mokytis, ir dirbti, nes girdėjau, kad mokslas labia sunkus. Ir šiaaaaip jei gali plačiau apie viską papasakok, man visos smulkmenos įdomios! Iš anksto labaaai dėkui už atsakymus!:) Jei gali atsakyk į e-mailą:)

 112.    zav said,

  on Balandis 20th, 2015 at 10:20

  Sveika, noreciau studijuoti Vokietijoje teise anglu kalba, miestas nera svarbu, zinoma puikiausia butu Hamburge, kokius dokumentus reiktu pildyti, kaip susirasti pati universiteta, Ar butina bus laikyti Vokieciu iskaita, ar kaip ten, Vokiskai nemoku :) aciu labai uz atsakyma :)
  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 113.    Kamile said,

  on Balandis 26th, 2015 at 17:50

  Sveika, mane labai domina studijos Vokietijoje. Noriu studijuoti logistika Vokietijos universitete anglu kalba, nes vokiskai nesneku visai. Gal zinai kokiuose universitetuose galima studijuoti nemokamai logistikos bakalaura? Labiau domintu Bachelor of Arts.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 114.    Monika said,

  on Gegužė 5th, 2015 at 11:48

  Sveika Erika ,

  Gal žinai ar Brandos atestato vertima reikia tvirtint apostile, siunčiant dokumentus tiesiogiai į Vokietijos universiteta, nes tik taip jie pripažystami teisiškai galiojančiais? Jei gali , atsakyk, ACIU

 115.    Džiugilė said,

  on Gegužė 6th, 2015 at 20:50

  Labas. Turiu labai daug klausimų, susijusių su stojimo į Vokietijos universitetus tema.

  1)Kaip teikti paraišką stipendijai gauti? Kokią stipendiją įmanoma gauti? Ar ją galima gauti jau pirmą semestrą medicinos studijoms (šiuo metu esu dvyliktokė).

  Stipendijos skirstomos, taciau yra tam tikras registracijos laikotarpis (daznai 15. April und 15. Oktober eines Jahres)

  Pvz. “Rosa-Luxemburg-Stiftung: Studienstipendium für Studierende aus dem Ausland”. Tam kad gautum ta stipendija, reikalingas “Zulassung zu Studium oder Immatrikulation an staatlicher oder staatlich anerkannter Hochschule in Deutschland.” Dokumentai pildomi tiesiai per instituta (vad. Stiftung).

  Daugiau informacijos: https://www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/de/21148-stipendiendatenbank/?status=1&origin=22&subjectGrps=C&daad=&q=stipendium&page=2&detail=10000160

  2) Kaip pildyti paraišką per hochschulstart.de? (AntOn)

  3) Kaip suprasti tuos Auswahlquoten? Pvz. Abitur - Besten ir pan.

  Kokių dokumentų reikia? Kur juos siųsti> Kelti į AntOn? Rekomendacija, motyvacinis laiškas, kas dar?

  Paprastai uzsienio studentai nepretenduoja per hochschulstart.de. Parasyk, kokia studiju saka zadi studjuoti.

 116.    Adriana said,

  on Rugpjūtis 26th, 2015 at 20:15

  Labas! Beieškodama informacijos apie studijas Vokietijoje, aptikau tavo blogą ir noriu užduoti keletą klausimų. Esu dvyliktokė, planuoju studijuoti mediciną, norėčiau studijuoti Heidelbergo, Muncheno, Leipzigo universitetuose. Vokiečių - mano antra užsienio kalba, tačiau labai geromis jos žiniomis negalėčiau pasigirti. Dabar lankau pasiruošimo DSDII kursus, kadangi mokykloje buvo suteikta tokia galimybė. Jeigu išsilaikyčiau C1, ar būtų privalomas DSH egzaminas? Taip pat, ar geriau stoti per uni-assist ar per hochschulstart.de? Būtų smagu atsakymo sulaukti į el. paštą, kadangi turiu ir daugiau klausimų ir norėčiau juos vėliau užduoti. Ačiū!

  Labas, Adriana,
  aciu uz Tavo zinute ir nepyk uz velyva atsakyma.

  DSD (Deutsches Sprachdiplom) Stufe II bendrai gali buti uzskaitomas, norint studijuoti Vokietijoje (skaityk 6 klausimo atsakyma):

  http://www.dsh-information.de/faq-fragen-zur-dsh.htm#anker6

  Pasidomek norimu universitetu tinklalapiuose apie tai, nes tai priklauso nuo universiteto.

  Del uni-assist.de vs. Hochschulstart.de: siaip pats universitetas nurodo, per kokia platforma reikia pretenduoti uzsienio studentams. Hochschulstart skirtas Vokietijos studentams, o uni-assist - uzsienieciams, neturintiems Vokietijos pilietybes. Pasidomek universitete, i kuri zadi stoti (Zulassung zum Studium ausländischer Studierende). Norint stoti i Heidelbergo universiteta reikia pvz. kreiptis i “Das Dezernat Internationale Beziehungen”

  Sekmes!
  Erika

 117.    Laura said,

  on Rugsėjis 18th, 2015 at 11:12

  SKUBIAI REIKALINGA PAGALBA !! LIKO VIENA DIENA PASIDARYTI ID KORTELES KOPIJA !!!!
  Labas Erika,
  skaiciau kad Vokietijoje reikia paso kopijos norint studijuoti UNIVERSITETE. Bet ar galima vietoj paso pasidaryti ID korteles kopija ? Ar cia ne tas pats ?
  Per ziopluma palikau pasa vokietijoj o atvykau i Lietuva su ID kortele turiu siandien paskutine galimybe pasidaryt ID korteles kopija ! Reikia kad kuo skubiau pranestum ar tinka sio dokumento kopija !!!!!!!
  Aciu !

  Labas, Laura,
  ID korteles kopijos pakanka!
  LG, Erika

 118.    Neringa said,

  on Gegužė 21st, 2016 at 22:02

  Sveika!

  Jei ruošiuosi studijuoti mediciną, tai uni-assist netinka? Nes kiek skaitau tai tik hochsculstart.de. Kaip tada su brandos atestatu, ar šis tinklalapis kovertuoja rezultatus? Ar yra įmanoma be brandos atestato įstoti? Nusiunčiant savo metinius pažymius? Nes Bewerbungsfrist ir atestatų gavimo datos labai greta.

 119.    Austė said,

  on Rugpjūtis 25th, 2016 at 11:45

  Labas!

  Kaip reikia gauti sveikatos draudima, reikalinga Einschreibung’ui? Universiteto (Uni Bonn) tinklapyje parasyta “Aktuelle Bescheinigung über eine Krankenversicherung oder Bescheinigung über die Befreiung von der Versicherungspflicht.” Ar reikia vaziuoti i vokietija ir ten eiti i ligoniu kasas?

  Prasau atsakymo i el.pasta.
  Aciu is anksto!

  Labas!
  Teisingai, ES abiturientai, norintys studijuoti Vokietijoje, turi draustis Vokietijos draudime. Apacioje ivedu tinklalapius, kuriuose norodyta, ka reikia daryti, norint prisiregistruoti. Tu tikriausiai esi apdrausta Lietuvoje, t.y. iteik Lietuvos draudimui pazyma is Vokietijos universiteta apie studijas (kartu i jos vertima) ir kas semestra turetum gauti EU sveikatos draudimo pazymejima (nereikes moketi 80 EUr menesinio mokescio). Kas semestra su siuo EUSD pazymejimu reikia nueiti i Vokietijos draudmo imone, kaip atstovybe (patarciau AOK Studenten), per kuria vykdomi mokejimai ligos ar gydytoju vizitu atveju.

  http://www.internationale-studierende.de/gerade_angekommen/krankenversicherung/
  https://www.krankenkassen.de/meine-krankenkasse/student/ausland/

  Kadangi mokestis beveik visose draudimu imonese vienodas, siulyciau kreiptis i BKK ar AOK Studenten. Ten gausi issamesnes informacijos apie visus formalumus.

  Sekmes!

  Viele Grüße,
  Erika Bürger

 120.    Vaida said,

  on Vasaris 22nd, 2017 at 18:11

  Laba diena ,noriu Vokietijoje mokytis kosmetikės specialybės,bandžiau ieškoti puslapiuose ,radau tik mokamą mokslą ,ir tokiu atveju nežinau kokius dokumentus jiems siųsti ,ir įdomu ar jie priima užsieniečius.Gal pa-
  tartumėte ką man daryti.Noriu išvykti iš Lietuvos dirbti ,mokytis ir gyventi Vokitiejoje.Kalbą moku vidutininiškai ,ačiū

 121.    Elžbieta said,

  on Birželis 11th, 2017 at 22:57

  Labas!:) Galvoju apie studijas Vokietijoje, tačiau tikrai žinau, kad iš tėvų finansavimo negausiu, o dirbti su mano pasirinkta specialybe beveik nėra laiko. Ar yra kokia nors galimybė gauti stipendiją, paimti paskolą ar kaip nors kitaip apmokėti pragyvenimą?
  Labai labai lauksiu atsakymo:)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 122.    Edita said,

  on Rugpjūtis 17th, 2017 at 14:31

  Labas.

  Mano vaikas planuoja studijuoti Vokietijoje informatikos inžineriją, kuris universitetas būtų geriausias pagal specialybę ir kokių dokumentų reikia išvažiuojant iš Lietuvos? Ir ar tikrai verta ten išvažiuoti studijuoti ar pagal specialybę nėra nieko gero Lietuvoje?

Leave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web