BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2010-10-21

DSH

Posted by Erika Bürger in Studium in DE  Tagged

Kalba - pašnekesys su pasauliu…

To, ko Tau reikia, norint studijuoti Vokietijoje!

DSH - Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang!

Jį reikėjo išsilaikyti ir man! Paprastai ta aukštoji mokykla, į kurią Tu žadi stoti, siūlo tokius kursus. Reikalingas DSH-2 arba DSH-3.

Čia gali peržvelgti, ar Tavo universitetas siūlo tokius kursus.

dsh_universitetu-registras-pdf

DSH yra 3 lygiai (DSH 1, DSH 2 ir DSH 3), kurie maždaug atitinka kalbos lygius nuo B2 iki C2 arba nuo TDN-3 iki TDN-5 TestDaF (vok. Test Deutsch als Fremdsprache) testo. Egzaminui pasiruošti kiekvienoje aukštojoje mokykloje (Kalbų centro DaF skyriuje) prieš DSH egzaminą yra rengiami specialūs kursai. Jie trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Į pradedančiųjų kursus (vok. Grundstufe), galinčius trukti iki 2 semestrų, priimami turintys pradines vokiečių kalbos žinias. Aukštesnio lygmens kursams gali būti taikoma atranka. Ji vyksta, laikant bandomąjį egzaminą, kurio metu įvertinamas vokiečių kalbos mokėjimo lygis (vok. Einstufungstest). DSH egzamino kaina - nuo 40 iki 150 eurų (nuo mokesčio gali būti atleidžiami  ERASMUS studentai, kitokių mainų programų dalyviai, DAAD stipendininkai ir kt.). Parengiamieji DSH egzaminui kursai mokami. Jų kaina - nuo nemokamai (pvz., ERASMUS studentams) iki kelių šimtų ar net 1500 eurų.

DSH rašytinė dalis susideda iš klausymo testo, rašymo testo ir mokslinio straipsnio analizės. Pastarojo punkto išsigąsti nereikėtų, nes čia kalbama apie rašinį tam tikra tema, kuri trumpai išdėstyta diskusiniu straipsniu, lentele, grafiku ir pan.

Egzaminas paprastai trunka 4 valandas. Egzamino rezultatai būna paskelbiami jau po kelių dienų (online, arba priklausomai nuo Kalbų centro/universiteto tvarkos). Jei egzaminas įvertinimas DSH2 (mindestens 67 %) arba DSH 3 (> 82 %) t.y. išlaikytas - įteikiamas pakvietimas į žodinį egzaminą, kuris trunka nuo 30 iki 60 minučių, plus 15 min. pasiruošimas.

Jei DSH egzaminas neišlaikytas arba įvertinimas yra DSH1, tuomet tenka vykti namo… Nors kai kuriuose universitetuose aukštos kvalifikacijos kalbos žinių nepageidaujama, jei studentas ketina studijuoti menus ar sporta!

Daugelis studentų per naiviai žiūri į žodinį egzaminą, nes tekstai susiję su dalyku, kurį norima studijuoti, ir pateikiamas mokslinis straipsnis. Kalbu iš savo patirties, nes gavau ekonominės tematikos straipsnį, susijusį su makro ir mikro ekonomika ir sąsaja su gamybos procesais. Žodynas buvo skurdokas ir jaudulys pakišo koją… Bet šiaip ne taip susumavus bendrus rezultatus (rašybos dalis DSH3 ir kalbinė DSH1) buvo iduotas DSH2 vokiečių kalbos pažymėjimas.

Nepamiršti - prisiregistravimo DSH kursams paskutinės dienos!!!!

Bewerbungsfristen!!!!

DSH-Testai iš mano “taupyklės”:

dsh_bsp_uni-bielefeld

dsh_bsp_uni-heidelberg

dsh_bsp_uni-hohenheim

dsh_bsp_uni-karlsruhe

dsh_bsp_uni-stuttgart_1

dsh_bsp_uni-wuerzburg

hoertext

lesetext_wissenschaftliche_strukturen

textproduktion

Patiko (0)

Rodyk draugamsLeave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web