BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2011-06-25

Dažnai užduodami klausimai (atnaujinta)

Posted by Erika Bürger in Diskusijos, Studium in DE  Tagged

Gavau elektroninį laišką su daugybe klausimų.

Manau, kad jie yra aktualūs ir tiems, kurie svarsto Vokietijoje pradėti bakalauro ar magistro studijas!

1) Kokių dokumentų reikia, norint įstoti į Vokietijos universitetą?

Stojant į Vokietijos universitetą bet kurią specialybę stojantieji-užsieniečiai uni-assist.de (Arbeits- und ServiceStelle für Internationale Studienbewerbungen) organizacijai Berlyne, kuri tikrina dokumentų tikrumą ir po tyrimo juos perduoda atitinkančiam universitetui, turi pristatyti šiuos dokumentus:

 • Antragsformular (Unterschrift nicht vergessen!) (Užpildomas ir pasirašomas prašymas)
 • Bildungsnachweisen (beglaubigte Kopien von Originalen und von Übersetzungen!) (Atestato ir kitų diplomų, pažymių vertimai)
 • Passkopie (einfache Kopie) (Paso kopija)
 • Einzahlungsbeleg. (Mokėjimo kvitas)
 • bei elektroninė šių dokumentų versija, kuri paruošiama internete, uni-assist.de tinklalapyje

Tiesa, reikia kontaktuoti su to universiteto, į kurį ketinama stoti, studijų skyriumi. Jis patars, kokių dokumentų vertimų reikės ir pan.  Tik išsigąsti nereikia! Kiekvieno universiteto stojimo kriterijus ir kitą naudingą informaciją rasite uni-assist.de tinklalapyje.

Kainos: abitūros atestato (ar kitų adekvačių dokumentų) pažymių vertimas - apie 100 Lt, uni-assist.de mokesčiai:

Kainų pakeitimai nuo 01.05.2011 - PABRANGIMAS!!!

 • Bewerber aus EU-Staaten bezahlen ab dem 1.5.2011 43,00 EUR für die erste Bewerbung.
 • Bewerber aus Nicht-EU-Staaten zahlen EUR 68,00.
 • Das Bewerbungsentgelt für chinesische Bewerber wurde an das Entgelt aller außereuropäischen Bewerber angepasst und beträgt ab 1.5.2011 ebenfalls EUR 68,00.
 • Jede zusätzliche Bewerbung kostet weiterhin einheitlich EUR 15,00 pro Hochschule.
 • Für Bewerbungen, die bis zum 30.4.2011 bei uni-assist vorliegen, gelten die alten Entgelte.

Sąlygos pretenduojant į ne į vieną, bet į keletą Vokietijos universitetų

Mokesčio dydis priklauso nuo to, į kiek universitetų ir keliems semestrams norima pakartotinai pretenduoti. Jeigu Jūs nusprendėte studijas pradėti, sakykime, 2011 metų rudens semestre (Wintersemester) , t.y. nuo 2011 spalio 15 d., tai pateikdami prašymą surašote “n” universitetų (už kiekvieną papildomą universitetą mokate 15 eurų) ir tik vieną semestrą - WS 2011.

Jeigu Jums šiame semestre WS 2011 nepavyko įstoti ir jūs norite dar kartą dalyvauti atrankoje vasaros semestre SS 2012, tuomet sumokate 55 eurų mokestį už pirmąjį ir 15 eurų už kiekvieną papildomą universitetą. Čia kaina nekinta/nepigiau, nes uni-assist.de turi iš naujo tikrinti Jūsų duomenis, nesvarbu, kad niekas juose nebus pasikeitę. Dokumentai turi iš naujo būti perduoti aukštosioms mokykloms ir pan., todėl administracinis mokesti nekinta.

Kainų pakeitimai nuo 01.05.2011  - PABRANGIMAS!!!

Kaina ES valstybėms/narėms  - Universitetas/Semestras

 • 43,00 EUR - Universitetas X vienam (žiemos) semestrui
 • 15,00 EUR - Universitetas Y tam pačiam (žiemos) semestrui
 • 43,00 EUR - Universitetas X vienam (vasaros) semestrui
 • 15,00 EUR - Universitetas Y tam pačiam (vasaros) semestrui
 • 116,00 EUR - Bendrai (ankščiau buvo 90 EUR)

2) Kaip su specialybės terminologiniais žodžiais paskaitų metu, reikia juos mokytis mintinai?

Kai kuriuos naujus žodžius žinoma, kad reiks mokytis ir mintinai. Juk Lietuvos universitetuose taip pat nėra viskas aiškinama buitine kalba!

Pats geriausias pagalbininkas mokantis terminologinius žodžius yra DUDEN (vokiški žodžiai, kurie vokiškai paprasčiau paaiškinti).  Taip pat terminų žodynai tokiu pačiu principu.

Aš terminologinių žodžių mintinai nekaliau, bet bandžiau suprasti jų reikšmę iš konteksto, nes kartais būna, kad Tu nerasi tinkamo lietuviško vertimo.

Paprastai sunku būna pirmus 2 semestrus, kol tie terminologiniai žodžiai gerai įsimena. Bet galiu garantuoti, kad praėjus tam tikram laikotarpiui išmoksi taisyklingai vartoti kalbą. Bet padirbėti tikrai reiks!

3) Per paskaitas viską suprasdavai? Dėstytojai noriai, geranoriškai paaiškina/pakartoja medžiagą?

Kad suprastum medžiagą, reikia ją perdirbti namuose. Tu pabandyk įsivaizduot - auditorijoje sėdi maždaug 200-500 studentų. Aš nemanau, kad dėstytojas turi tiek laiko ir noro su kiekvienu užsieniečiu studentu (jų būna tikrai nemaža dalis) vis perdirbti/kartoti studijų medžiagą. Todėl išlaikyti egzaminą pasikliaunant vien dėstytoju nepatarčiau (medicinoje, inžinerinėse specialybėse jie būna gan griežti, ekonomikoje kai kurių sričių (pvz. marketingo srities) profesoriai sukalbamesni) - tik būtina įdėmiai sekti ir reguliariai lankyti paskaitą.

Žinoma, jeigu iškyla neaiškumų, galima rašyti dėstytojams elektroninius laiškus su klausimais ar eiti pas profesorių į studentų priėmimo/konsultavimo valandas. Tik čia reikia nepamiršti, jog nebus atsakyta į visus klausimus arba net visai nebūsi priimtas: paprastai per tokias valandas susirenka apie 10-20 studentų su įvairiais bakalauro darbū / praktikos ataskaitų ir, žinoma, paskaitų turinio klausimais, taip kad vienos valandos čia neužtenka.

Čia susirandama studentų/draugų, su kuriais dirbama kartu. Yra įvairiausių metodų - kiekvienam individualiai.

4) O knygų bibliotekose užtenka, ar reikia visas pirkti?

Šiaip nežinau kiekvienos universiteto bibliotekos struktūros, bet knygos yra tikrai prieinamos. Aš kai kurias knygas perku, tačiau kiekvienos knygos egzempliorius yra paliekamas pačioje bibliotekoje, taip kad pasiėmęs ją sėsi į mokymui skirtus “tyliuosius kambarius” (kurių tikrai yra daug) ir tikrai gerai pasiskaitysi.

5) Kokios apytiksliai yra mėnesio pragyvenimo išlaidos eurais? Galima dirbti?

Pragyvenimo kaina - min. 550 eurų (pataupant) / mėn., tačiau tos kainos svyruoja atsižvelgiant į  federacinės žemės / miesto, kuriame Tu žadi studijuoti, ekonominę, demografinę padėtį: turtingesni miestai, kaip München, Hamburg, Berlin, Frankfurt siūlo brangesnius būstus ir atvirkščiai.

Kai susirasi butą, reikės mokėti užstatą (Kaution) paprastai 2 mėnesių nuoma be komunalinių mokesčių (2 KM-Kaltmiete), nuo 300 iki 600 EUR. Bet tuos pinigus atgaunama, kai išsikeli (jei butas tvarkoj). Kadangi maistas Vokietijoje pigesnis nei Lietuvoje, tai maistui reiks max. 200 Eurų (įskaičiuojant pietus restoranuose).

SVARBU: Pagal Europos Sąjungos įstatymą, lietuviai gali per metus dirbti ne daugiau kaip 180 nepilnų darbo dienų (iki 4 val. per dieną) arba 90 pilnų darbo dienų (pilna darbo diena - daugiau nei 6 val. per dieną). Jeigu ši riba bus viršyta, reikia iš darbo agentūros (Agentur für Arbeit) gauti leidimą dirbti (Arbeitserlaubnis-EU). Su šiuo leidimu studentui leidžiama dirbti ne daugiau kaip 20 val./per savaitę.

6) Ar dideli konkursai stojant į mediciną?

Konkursai yra tikrai dideli. Vidurkis turi būti 1.0 iki 1.8 balo. bet čia jau tau pačiam reikia pasistudijuoti ir ieškotis studentų forumų, kuriuose paprastai išaiškėja, kuriame universitete lengviau ar sunkiau studijuoti. Paprastai kiekvienas universitetas pats nusistato įstojimo balų dydžio kartelę.

Patiko (0)

Rodyk draugams1 komentaras to ' Dažnai užduodami klausimai (atnaujinta) '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Dažnai užduodami klausimai (atnaujinta) '.

 1.    Paulius said,

  on Gruodis 31st, 2010 at 23:30

  Ačiū :)

Leave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web