BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2010-09-12

6 semestrai ŠU - FAZIT

Posted by Erika Bürger in LT ar DE?  Tagged

Welche Vorteile hast du, wenn Du entscheidest zum Studium nach Ausland zu gehen?

Šį klausimą girdėjau n-kartų! Bet šis klausimas neturi jokios įtakos Tavo apsisprendimui.

Kiekvienas iššūkis, kurį Tu meti likimui, duos savų vaisių!

Aš nutraukiau studijas ŠU, nes man šios studijos nepatenkino mano lūkesčių. Kodėl?

ŠU studentas priklauso max. 30 žmonių grupei. Žinoma, tokiu būdu skatinamas darbas dirbti komandoje. Žinant kiekvieno studijų draugo gebėjimus, mokymosi būdą, charakterio savybes ir darbo stilių yra paprasčiau kooperuotis dalyvaujant bendrame projekte, rašant bendrą kursinį darbą ar renkantis darbo temą. To pasekoje intelektualūs studentai dirba su gabesniais bendraminčiais, kas sąlygoja gerus darbo įvertinimus, didina tikimybę priimti geresnį sprendimą, diegti naujas idėjas. Neneigsiu, AD 6/3 grupėje 6-šių semestrų laiką praleidau šauniai. Kiekvienas grupės narys davė dalelę savęs: pakantumo, gebėjimo iš savęs pasijuokti, nebijoti save parodyti tokį, koks iš tikrųjų esi, optimizmo, jausmo, kad esi priimtas, įvertintas…Pasitikėjimas grupe ir grupės tikėjimas manimi - buvo didžiulė parama, padėjusi nenuleisti rankų ir eiti į priekį bei siekti tikslo iki galo! Ačiū Jums!

Fazit: Realioje ekonomikos plotmėje, kiekvienoje firmoje, kurioje mes, ekonomistai ir vadybininkai,  konkuruosime, turime psichologiškai tam būti pasiruošę. To neįdiegs nei vienas valstybinis universitetas. Mobbing’as, krūvis, spaudimas ir baimė pralaimėti, laukia visų, kurie peržengs stambios kampanijos kabineto slenkstį ir užims svarbų vadovo postą. 30-ties gerų draugų grupė - praeitis. Nes dabar kiekvienas iš jų gali sugadinti Tavo projektą, neatskleisti svarbios informacijos ar kurs ir įgyvendins planus, kaip nuversti Tave nuo posto! Atsimink, kiekvienoje firmoje, atsiras žmogus, kuris taip pat kaip ir Tu, nori pasiekti, laimėti ir būti geresnis už Tave ir tavo kolegas.

Uni Kassel, VGTU ar kiti didesni Lietuvos universitetai, dirba pagal šiek tiek kitokią programą. Principas - studentų įvertinimų palyginimas, kuriuo pakeliama arba nuleidžiama kartelė, nulemianti ar studentas išlaikė, ar neišlaikė egzaminą. Pavyzdžiui: dešimtuką gauna tas, kuris surinko 100 egzamino balų ir atitinkamai neišlaikė studentas, turintis mažiau nei 50 % taškų. Bet, jeigu vieną semestrą laiko 100 studentų, o kitą semestrą - 300, toks principas nebegalioja ir išlaikymo kartelė automatiškai keliama į viršų, t.y. studentai neišlaiko, net jei jie turi sutinkę 60 taškų! Atitinkamai reaguojama jei studentų, laikančių egzaminą žymiai mažėja. Šią situaciją teko pačiai išgyventi laikant aukštosios matematikos egzaminą.

Panaikinus studijų mokestį už mokslą ir atėjus finansinei krizei, kuri skleidžia signalą jaunimui, kad studijos suteiks geresnius šansus gauti gerai apmokamą darbą, Kaselio universitete žymiai padidėjo stojančiųjų skaičius. Apie atrankos rezultatus galite paskaityti universiteto tinklalapyje:

http://cms.uni-kassel.de/unicms/index.php?id=verfahrensergebnisse

Priėmimo į Kassel universitetą tvarka ir nuostatos

Tai lėmė sunkesnius egzaminus ir didesnį neišlaikiusiųjų skaičių. Daugelis jau po pirmųjų semestrų nutraukia studijas, arba yra automatiškai išbraukiamas iš studentų sąrašų, jei trečiasis egzamino laikymo bandymas buvo nesėkmingas. Čia paprašius studento nusirašyti ar atsišviesti užrašus, nebūsi tikras, ar tai pasiseks. Tai neturi sąryšio, ar Tu užsienio studentas, tai susiję su konkurencija ir baime, nepatekti į tuos 60 %, kurie įrašyti paskutinėse eilutėse išlaikiusiųjų sąraše. Tavo konkurentas negali būti toks, kaip Tu, ar net geresni. Kaselio universiteto studentų siekis - tobulėti, konkuruoti ir laimėti bei netapti mase ir nebūti nuo jos priklausomas. Galbūt tai ir yra tas variklis, kuris dirba Vokietijos ekonomikoje.

Užsienio universitetuose skatinama studijomis padėti mąstyti ir dirbti savarankiškai, siekti tikslo, daryti inovacijas, pradėti konkuruoti. Ekonomikos ar vadybos srities absolventas turės mokėti dirbti vienas, pats priimti sprendimus ir pats vienas prisiimti atsakomybę!

Universitete nemokoma, kaip valdyti įmonę, niekur nėra vieno ir vienodo recepto, kuriuo daroma milijonines apyvartas!

Idėja: Tu mėgsti visą 30 ekonomistų žmonių grupę, jie visi yra Tavo labai geri draugai. Iš šios grupės tik <20 % turi vadovavimo, lyderystės laimėjimo poreikius, bei domisi ir intensyviai mokosi. Kita dalis >80 % plaukia pasroviui ir tikisi kad ta <20 % grupelė už juos pasimokys! Kadangi Tu turi pagarbos jausmą ir esi atsakingas už savo grupės rezultatus, Tu arba stengsiesi dirbti už visą grupę su tais 20 % ekonomistų, arba su gabiųjų dalimi nepersistengsi ir padarysi banalų, gal šiek tiek patobulintą, projektą, kuris dėstytojo akyse, “nenuskriaus” tų 70 % studentų ir jūs visi gausite gerus įvertinimus.

Čia tenka rinktis:

 • arba draugystę, partnerystę Tavo grupėje ir neatskleistus Tavo gebėjimus, kurie būtų Tau padėję atrasti save, tobulėti ir kaupti patirtį bei atrasti naujas idėjas.
 • arba Tu renkiesi pergalę, dėstytojo pripažinimą, pasitikėjimą savimi stiprinimą, bei pamoką, kurią Tu taip suteiki tiems 70 % eiti į priekį ir pradėti ekonomiškai mąstyti.

„Geriausių gimnazijų vadovai sako, kad vis daugiau gabiausių jų abiturientų nebesirenka Lietuvos aukštųjų mokyklų, o stoja į Vakarų universitetus.”

„Tendencija yra akivaizdi, netgi sakyčiau grėsminga, kad geriausi ir geri mokiniai renkasi galimybę šiuo metu studijuoti Vakarų universitetuose.“

(Šaltinis: Kristina Jackūnaitė, Jūratė Anilionytė, www.lrt.lt)

Detalesnė informacija: http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=12139831

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (3) to ' 6 semestrai ŠU - FAZIT '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' 6 semestrai ŠU - FAZIT '.

 1.    studijosde said,

  on Gruodis 25th, 2010 at 14:45

  Tiesa, norėjau šį tą pridurti. Šiaulių universitetas nėra blogai, nes suteikiamos puikios galimybės tiems, kurie nori išvykti į užsienį. Erasmus studijos ir Erasmus praktika, ISEC organizacija atveria daugelio Europos ir kitų valstybių duris.

  Būtinai tuo pasinaudokite, nes kiekvienas darbdavys (Lietuvoje ir užsienyje) tai vertina teigiamai!

  Komandiruotės užsienyje rodo asmenybės polinkį į iššūkius, naujoves, entuziazmą ir daug kitų teigiamų ypatybių.

  Kiekvienas darbdavys ieško darbuotojų, kurie nedvejoja, galvoja apie ateitį ir yra atviri pasauliui.

  Tad pirmyn, mielieji! Juk nuo gegužės (arba birželio) mėnesio lietuviai turės teisę visose Europos sąjungos šalyse laisvai dalyvauti darbo rinkoje!

  Apie tai tikrai sulauksite informacijos! ;)

 2.    Eimantas said,

  on Vasaris 7th, 2012 at 20:26

  Noreciau suzinoti siek tiek apie tarptautines studijas Vokietijoje. Ar vokieciu kalba taip pat privaloma ir panasiai.

  Sveikas, Eimantai,
  norint studijuoti tarptautinę vadybą Vokietijoje, nebūtina mokėti vokiečių kalbos, tačiau būtina laisvai kalbėti angliškai. Universitetų sąrašą išsiųsiu el. paštu.
  LG, Erika

 3.    Eimantas said,

  on Kovas 6th, 2012 at 19:43

  Negavau laiško su universitetais.

Leave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web