BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasStudijos Vokietijoje - Studium in Deutschland

2015-07-29

Apie UNI-ASSIST org. veiklą (papildyta)

Posted by Erika Bürger in Studium in DE  Tagged

Uni-assist - „Arbeits- und Servicestelle für Internationale Studienbewerbungen” (angl. „Application Services for International Students”) organizacija palengvina Vokietijos universitetų darbą, perimdama užsieniečių abiturientų, norinčių studijuoti Vokietijoje bakalaurą, bei absolventų, ketinančių siekti magistro laipsnio, paraiškų ir kt. dokumentų tikrinimą:

 • uni-assist fiksuoja visus registravimosi duomenis;
 • uni-assist nusprendžia, ar pažymiai užsienio šalyje atitinka Kultus ministerijos konferencijoje  numatytus (KMK /Kultusministerkonferenz) reikalavimus ir ar pretendentas turi atitinkamą išsilavinimą, reikalingą stojant į Vokietijos aukštąją mokyklą;
 • uni-assist perverčia užsienyje gautus pažymius į Vokietijos pažymių sistemą;
 • uni-assist nustato, ar pakankami kalbos mokėjimo įgūdžiai (pagal pateiktus kalbos sertifikatus) ir kitus universiteto patiktus reikalavimus;
 • uni-assist persiunčia visus “Bewerbungen” atitinkamoms aukštosioms mokykloms elektroniniu būdu, jeigu pretendento pateikti dokumentai atitinka universiteto reikalavimus. Gavusios duomenis, aukštosios mokyklos administruoja juos pagal savo tvarką ir informuoja pretendentą apie priėmimą arba prašymo atmetimą.

Pagal 2015 metų sausio mėnesio duomenis, Uni-assist organizacija bendradarbiauja su 167 universitetais iš visų 16 Vokietijos Federacinių žemių:

Baden-Württemberg (16)
Bayern (17)
Berlin (19)
Brandenburg (8)
Bremen (5)
Hamburg (7)
Hessen (14)
Mecklenburg-Vorpommern (4)
Niedersachsen (12)
Nordrhein-Westfalen (29)
Rheinland-Pfalz (7)
Saarland (2)
Sachsen (9)
Sachsen-Anhalt (4)
Schleswig-Holstein (7)
Thüringen (5)

Taigi, jeigu Jūsų išsirinkta aukštoji mokykla yra šiame sąraše, galite registruotis tiesiogiai uni-assist.de tinklalapyje. Užpildykite registracijos formą ir išsiųskite jį Uni-assist elektroniniu būdu. Išsispausdinkite užpildytą formą, pasirašykite ją ir su patvirtintomis dokumentų (brandos atestato kopiją su vertimu į vokiečių kalbą, kalbos mokėjimą patvirtinantį ir kt. sertifikatus, priedus, rekomendacijas ir pan.) kopijomis, kurias patariu pirma nusiskanuoti ir sukelti į uni-assist portalą.

Uni-assist administratoriai, gavę Jūsų įmoką bei dokumentus paštu, iškart pradeda dokumentų tikrinimą, trunkantį apie 4 savaites. Bet kokiu atveju, Jūs visuomet būsite informuotas apie mokesčio gavimą, apie dokumentų trūkumus ir pan. Jums visuomet bus suteikta galimybė papildyti/pakoreguoti duomenis. Administratoriai geranoriškai atsako į klausimus ir tikrai padeda!

Apie dokumentų tiktrinimo rezultatus pretendentas būna informuojamas elektroniniu būdu ir paštu. Galimi tik du rezultatų variantai:

 1. Jūsų paraiška su visais dokumentais buvo išsiųsta į Jūsų nurodytą(-as) aukštąją(-ąsias) mokyklą(as), kuri(os) toliau sprendžia ir Jus tiesiogiai apie tai informuoja, ar Jūs būsite priimtas ar ne.
 2. Jūsų paraiška nebuvo persiųsta universitetui, nes neatitinka Jūsų nurodytos aukštosios mokyklos reikalavimų, arba jei ne visi reikalingi dokumentai buvo pristatyti.

Patiko (0)

Rodyk draugamsLeave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web